14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.57min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piqué: Włożyliśmy dużo uwagi i wysiłku w sezon

Piqué: Włożyliśmy dużo uwagi i wysiłku w sezon

Środkowy obrońca Dumy Katalonii przyznaje, że „jesteśmy zbyt dobrze przyzwyczajeni i wygrywanie La Liga nigdy nie jest łatwe”, „Cała drużyna włożyła dużo serca. Nigdy nie przestaliśmy zwyciężać, zdobyliśmy wiele sukcesów przez ostatnie pięć lat”, powiedział Piqué.

 

Gerard Piqué podsumował kończący się sezon dla Barça TV. Zawodnik Barçy był gwiazdą programu El Marcador po zwycięstwie nad Valladolid i świętowaniu mistrzowskiego tytułu wraz z fanami. „Ludzie cieszyli się z minionego sezonu wraz z nami, kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć nawet w ciężkie dni”. Piqué pochwalił także gest ze strony Carlesa Puyola, który pozwolił wznieść mistrzowskich puchar Tito Vilanovie i Éricowi Abidalowi. „To wielki gest Puyola, kapitan zawsze pięknie i trafnie potrafi się zachować, obydwaj na to zasłużyli. Teraz jednak musimy iść dalej i patrzeć w przyszłość z entuzjazmem”.

 

Analizując przebieg sezonu, Piqué był przekonany: „Włożyliśmy bardzo dużo uwagi i serca. Przez ostatnie kilka lat zdobyliśmy wiele, jednak zarówno my jak i zarząd oraz kibice wiemy, że zdobywanie tytułów nie jest łatwe. Przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że wygrywanie ligi nie było nigdy łatwe”.

 

Wyzwanie 100 punktów

 

Chociaż główny cel, wygranie ligi, został już osiągnięty, to zespół wciąż ma ambicję aby osiągnąć 100 punktów „interesuje nas to, bo w każdym meczu musimy grać na maksimum naszych emocji, aby wygrać. Jeśli nam się uda to dobrze, jest to dla nas wyzwanie. Jest szansa na osiągnięcie 100 punktów i pobicie rekordu Klubu (99), to nas motywuje”.

 

Kolejnym krokiem przy tym wezwaniu będzie spotkanie na Cornellà-El Prat, miejsce kolejnego meczu Katalończyków. „Rywalizacja jest zawsze wyjątkowa, dzięki zespołom i stadionom na których rywalizujemy, zawsze jest świetna atmosfera”.

 

Barça 2013/14

 

Kataloński obrońca uważa, że ten projekt ma jeszcze wiele znaków zapytania. „Ten zespół wciąż ma wiele do zdobycia. Wciąż chce wygrywać, zdobywać trofea przez kolejne pięć lat. Mamy drużynę bardzo młodych zawodników, którzy chcą wygrywać”. Dodał także, że „zawsze można być lepszym. Czy zdobywa się triplet, cztery czy pięć trofeów, zawsze może być lepiej w kolejnym sezonie, a my staramy się być najlepsi. Jeśli trzeba się bardziej przyłożyć, to to robimy, więcej trenujemy, klub wie o  co walczy”. Dlatego też nie uważa, że przybycie nowego środkowego obrońcy będzie złe „cieszymy się, bo większa konkurencja, dobrze wpływa na zespół”.

 

Pewne jest jednak, że nie zmieni się styl gry. „Styl jest stały dla Barçy mimo, że trochę musi ewoluować. Gramy z Leo jako fałszywą „dziewiątką” czasem, jednak musi się to zmienić, bo rywale nas rozpracowali”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2013/05/pique-wlozylismy-duzo-uwagi-i-wysilku-w-sezon/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.