Profil „9”, której poszukuje Barça

Profil „9”, której poszukuje Barça

Kataloński klub rozważa sprowadzenie napastnika, ale nie jest to priorytetem i będzie zależeć również od tego, czy niektórzy zawodnicy odejdą z zespołu.

 

FC Barcelona rozważa możliwość sprowadzenia kolejnego napastnika o odmiennym profilu, ale w tym momencie nadal priorytetem jest kupienie środkowego obrońcy. Dyrekcja sportowa klubu działa według następującego scenariusza: napastnik za przystępną cenę, który zaakceptuje swoją rolę w zespole i możliwość, iż nie zawsze będzie grał w wyjściowej jedenastce.

Skauci FC Barcelony od miesięcy zbierają informacje o piłkarzach, którzy mogliby pasować do profilu ‘9’ oraz posiadali pewne szczególne cechy dla Barçy, która działała zbyt rutynowo ostatnim razem i nie opracowała planu B. Klub bazuje na przykładzie Larssona. Chociaż w większość spotkań nie grał on na pozycji czystej dziewiątki sama jego obecność była zagrożeniem w polu karnym.

Znalezienie zawodnika o profilu wymaganym przez kataloński klub jest bardzo trudne, zwłaszcza takiego, który dorównywałby jakością Barçy i był w stanie zaakceptować drugorzędną rolę w zespole. Z tego powodu często najlepszym wyborem są zawodnicy, którzy znajdują się w szczególnej sytuacji, tak właśnie było z Larssonem, który przyszedł do klubu za darmo po wypełnieniu umowy z Celtikiem w końcowym okresie swojej kariery.

Obecnie w europejskim futbolu Miroslav Klose jest graczem o najbardziej podobnym profilu, chociaż Niemiec nie posiada takiej dynamiki, jaką miał Szwed. Klose ma ważny kontrakt z Lazio do 2014 roku i jest znany z bardzo dobrej techniki.

Innym ciekawym przypadkiem jest Fernando Torres. Mimo że odgrywał jedną z głównych ról w Chelsea w finale tego sezonu przyszłość napastnika wydaje się być daleko od tego angielskiego klubu. Co więcej na ławce ma się pojawić Mourinho, a Portugalczyk chciałby posiadać napastnika o innym profilu. Klub rozważa możliwość wypożyczenia gracza.

Zarząd sportowy posiada długą listę nazwisk piłkarzy, którzy znajdują się w końcowej fazie swojej kariery i tych dostępnych dla klubu oraz także graczy, którzy nie są znani, ale dobrze rokują i mają przed sobą ciekawą przyszłość. Tak jest w przypadku Leandro Damião, 23- letniego gracza Internacional. Jest to klasyczna ‘9’ zdobywająca dużo goli. Ponadto grał już z Neymarem, spotkali się w reprezentacji podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Sprowadzenie Neymara było dużym wydatkiem dla klubu i przewiduje się, że transfer środkowego obrońcy również będzie się wiązał z wypłatą dużej sumy pieniędzy. Z tego powodu sprzedaż części zawodników jest ważne, aby stworzyć możliwość sprowadzenia napastnika.

Oto osiem nazwisk zawodników, którzy pasują do profilu poszukiwanego przez Barçę:

Chicharito (Manchester United): Meksykanin stracił na znaczeniu w Manchesterze i przyjął drugoplanową rolę. W angielskim zespole dobrze grał wchodząc z ławki w drugiej połowie dając impuls drużynie.

Leandro Damião (Internacional): Brazylijski napastnik wie, co oznacza gra z Neymarem i jest jednym z najlepszych graczy w swoim kraju.

Miroslav Klose (Lazio): Doświadczony niemiecki zawodnik ma kontrakt z Lazio do 2014 roku i z profilu podobny jest do Larssona.

Romelu Lukaku (Chelsea): Po zakończeniu wypożyczenia w West Bromwich (17 goli w 38 meczach) wraca do Chelsea. Zawodnik jest oferowany Barcelonie, ale Mourinho go lubi.

Fernando Torres (Chelsea): Jego przyszłość w Chelsea nie jest jasna. Angielski rozważa wypożyczenie zawodnika.

Daniel Osvaldo (Roma): Jego problem z trenerem Romy, Andreazzolim, sprawił, że jego rola w zespole zmalała, co może ułatwić odejście gracza do Barcelony.

Mario Gómez (Bayern Múnich): Pojawienie się Mandžukicia w Bayernie oraz transfer Lewandowskiego wydaje się przesądzać o jego losie.

Wilfried Bony (Vitesse): Iworyjski strzelec Eredivise (31 goli) jest porównywany przez niektórych do Samuela Eto”o.

 

Źródło: Sport.es

 

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB