03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.8godz.39min.
12.80 X3.50 22.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roura: Pokonaliśmy wiele trudności na drodze do mistrzostwa

Roura: Pokonaliśmy wiele trudności na drodze do mistrzostwa

Na pomeczowej konferencji prasowej pojawił się Jordi Roura, który wyraził nadzieję na zdobycie „o wiele więcej kolejnych tytułów ligowych” i dodał, że „jesteśmy bardzo szczęśliwi z pracy, którą wszyscy wykonaliśmy”.

„Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim kibicom, którzy przyszli dziś na stadion i dopingowali nas do końca pomimo niesprzyjającej pogody. Przez cały ten rok kibice byli z nami. Dziękuję za to, że nas wspieracie”, powiedział Roura. „To moje pierwsze zwycięstwo w Lidze jako drugi trener i mam nadzieję powtórzyć to jeszcze wiele razy, to ogromna satysfakcja”, dodał.

„Pokonaliśmy wiele przeciwności, jesteśmy bardzo szczęśliwi z pracy, którą wykonaliśmy wszyscy. To będzie długi tydzień, który musimy dobrze przepracować. Mamy do dyspozycji wszystkich zawodników, a chcemy postawić na tych najbardziej konkurencyjnych. Nie chodzi tu o rekord stu punktów, ale jeśli będziemy chcieli, zrównamy się z nim”, zapewnił.

„Najlepsza pierwsza runda w historii”

„W przeciągu całego sezonu miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Pierwsze mecze były kluczowe dzięki naszej regularności, zanotowaliśm najlepszą pierwszą rundę w historii. W styczniu uważano już Ligę za rozstrzygniętą, a wcale tak nie było, musieliśmy wygrać każdy mecz. Moglibyśmy się zrelaksować i odpuścić, ale zachowaliśmy to napięcie, które było potrzebne do sukcesu w Lidze z wysokim dorobkiem punktowym”, wyjaśnił drugi trener FC Barcelony.

„Wyjątkowa sytuacja”

Mówiąc o konieczności zastąpienia Tito Vilanovy, Jordi Roura stwierdził, że „była to wyjątkowa sytuacja, oby już się nie powtórzyła. Dla mnie najtrudniejsza była sytuacja osobista, bo wszystko to przydarzyło się osobie, która jest moim wielkim przyjacielem. Resztę rozwiązał profesjonalizm i naturalność”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/05/roura-pokonalismy-wiele-trudnosci-na-drodze-do-mistrzostwa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.