09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.31min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wypowiedzi zawodników po spotkaniu

Wypowiedzi zawodników po spotkaniu
Brazylijski obrońca, Dani Alves, mimo kontuzji – przeciążenie mięśni pleców – jest zadowolony z meczu na Calderón. Twierdzi, że od pierwszego dnia uważał ligę za bardzo cenne trofeum: „Jestem szczęśliwy, liga była długa, ale my możemy już się cieszyć z tak prestiżowego tytułu”. „Jeśli wygranie ligi byłoby łatwe, to nie przegralibyśmy w zeszłym roku”, stwierdził.
 
Więcej niż liga
 
Alves podkreślił, że ten triumf nie tylko postrzegają pod względem sportowym, a sezon określił jako bardzo trudny. „Najlepiej zapamiętam powrót Abidala i Tito. Ten rok jest ważny nie przez to, że wygraliśmy puchar, ale przez to że wygraliśmy walkę o życie Abiego i Tito. Ta liga jest dla nich, za wszystko co wycierpieli”, dodał. 
 
Później, odnosząc się do możliwości pobicia rekordu punktowego, obrońca uznał: „Pierwszym celem było zapewnienie sobie mistrzostwa, teraz możemy zrównać rekord punktów, mamy świetny zespół i chcemy pokonywać wyznania”, skomentował.
Zawodnicy w rozmowach z dziennikarzami na Vicente Calderón pojawili się w specjalnie przygotowanych na ten dzień koszulkach, upamiętniających wszystkie zwycięstwa ligowe Barcelony. Poniżej znajduje się reszta wypowiedzi piłkarzy:
 
Iniesta:
 
To było bardzo wyrównane spotkanie, bez wielkich akcji z naszej strony, ale na końcu udało nam się wyrównać i wyprowadzić wynik, a teraz mamy dodatkowe trzy punkty. Najważniejsze dla nas dziś to to, że jesteśmy mistrzami. 
 
Wygranie La Liga jest inne niż zazwyczaj, ale bardzo jesteśmy z tej wygranej zadowoleni, teraz możemy cieszyć się grą. 
 
Nie pobijemy teraz rekordu punktów w lidze, do każdego meczu podchodzimy z takim samym zaangażowaniem, ale rekordy to nie jest nasz cel, po prostu chcieliśmy zdobyć mistrzostwo. 
 
Piqué:
 
To była wyjątkowa liga. W tym sezonie byliśmy blisko finałów Copa i Ligi Mistrzów. Zespół wykonał ogromny wysiłek, by to osiągnąć. 
 
Teraz chcemy świętować. Ze względu na okoliczności w tym roku było bardzo ciężko, trudno ale teraz czas na święto. Jesteśmy najlepsi w lidze.
 
Mieliśmy wspaniałą pierwszą część sezonu, dużo punktów i bramek. 
 
Dziś w nocy (sobota) kilkoro z nas spotkało się razem, żeby świętować. Potrzebowaliśmy takiej radości. 
 
Alexis
 
Jestem zadowolony, ponieważ wygraliśmy mecz i dlatego, że jest to mój pierwszy tytuł, moja pierwsza zwycięska liga, jestem bardzo podekscytowany.
 
Ten sezon pełen był wyjątkowych momentów. Na przykład sytuacja z Abidalem i Tito, to były bardzo poruszające chwile. 
 
Dzisiejszą bramkę zadedykowałem mojej mamie, dziś w Chile jest Dzień Matki, a już niedługo, 14 maja, są jej urodziny.
 
Kończy się całkiem dobry sezon. Najważniejsze jak się kończy, nie jak się zaczyna. Teraz naszczym celem jest wygrać wszystkie pozostałe spotkania. 
 
 
Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.