Xavi uhonorowany nagrodą Fair Play

Xavi uhonorowany nagrodą Fair Play

W czwartek rano Xavi Hernández został uhonorowany nagrodą Fair Play, przez Grupę „Barça Jugadors”. Przy okazji ceremonii, która była już trzecią tego rodzaju, Xavi omawiał kilka spraw związanych z Dumą Katalonii.

 

Pierwszą z nich były derby z Espanyolem. „Zrozumiem reakcję ich fanów, ale ich bramkarz Casilla powiedział w środę, że zrobią nam szpaler. Szacunek w footbolu jest niezwykle ważny, my też w taki sam sposób okazaliśmy to Realowi Madryt, kiedy ci zdobywali Mistrzostwo”. Na temat posągu Krzysztofa Kolumba stwierdził: „Dla mnie, jako fana Barcelony wydaje się to być fantastycznym pomysłem”.

 

Legenda Barcelony wypowiadała się także o odchodzącym z Realu Madryt trenerze. „Mourinho był postacią kontrowersyjną. Nie wiem, jak będzie wyglądała liga bez niego. Pokazaliśmy, że mamy pewne wartości i musimy nadal zachowywać się w ten sposób”. Został zapytany również o przyszłość Thiago. „Myślę, że to niezwykły gracz. On nie jest piłkarzem na przyszłość, on jest piłkarzem na teraz. Chciałbym powiedzieć, że powinien zostać, bo jest to zawodnik, który zobowiązany jest do zdobywania sukcesów w Barcelonie”.

 

Nagroda Xaviego

 

Xavi Hernández przemawiał na uroczystości z okazji wręczenia mu nagrody Fair Play przez Agrupació Barça Jugadors za czystą grę w sezonie 2011/2012. Impreza ta była sponsorowana przez Damm. W sali París gościł także prezydent FC Barcelony – Sandro Rosell.

 

Po głosowaniu na facebooku wyłoniono sześciu piłkarzy, którzy zakwalifikowali się do następnej rundy. Byli to: Puyol, Abidal, Xavi, Messi, Pedro i Iniesta. Następnie jury wybrało spośród tej paczki tego jedynego. W poprzednich latach nagradzano kolejno: Bojana oraz Iniestę. Przewodniczący Agrupació Ramon Alfonseda powiedział, że: „To są specjalne statystyki, naprawdę. Nie patrzymy tu na asysty czy bramki, lecz to, jak wyglądała gra, ludzkie cechy piłkarza oraz jego Fair Play”.

 

Rosell: „Kochamy takich jak Xavi”

 

Sandro Rosell również wyraził zadowolenie dla kolejnej już nagrody dla swoich piłkarzy. „Xavi zasługuje na to z wielu powodów. Po pierwsze szanuje każdego przeciwnika, nawet jak ten będzie o nim źle mówił. Doskonale prezentuje wartości, które staramy się stworzyć w La Masii. Jest też punktem odniesienia dla całego zespołu, zarówno na boisku, jak i poza nim. On i Ferran Olivella to dwóch bardzo dobrych ludzi”.

 

Xavi podziękował Agrupació za wsparcie i zadedykował nagrodę swoim rodzicom. „Chcę podarować tą nagrodę moim rodzicom, bo tak naprawdę oni są odpowiedzialni za wartości, którymi się kieruję. Nie zapominam też o tym, czego nauczyła mnie La Masia”.

 

Wyróżnienie dla Ferrana Olivelli

 

Organizatorzy imprezy przyznali także hołd dla byłego zawodnika Dumy Katalonii, który również był znany z gry Fair Play. Zaszczyt ten powędrował do obecnego wiceprezesa Agrupació, Ferrana Olivelli. Reprezentował on barwy bordowo – granatowe przez 13 lat (1956-1969).

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB