4dn.10godz.51min.

Żegnaj Wembley: FC Barcelona 0-3 Bayern Monachium

FC Barcelona przegrała 0-3 na Camp Nou i to Bayern Monachium awansował do finału na Wembley, gdzie czeka już Borussia Dortmund. Po pierwszej połowie było 0-0 i wszystko roztrzygnęło się w drugiej części meczu po golach Robbena, samobójczego Piqué i Müllera.

Barçy nie udało się dotrzeć do finału Ligi Mistrzów 2013 na Wembley, który rozegra się pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem Monachium. Bawarska drużyna dziś potwierdziła swoje miejsce, wygrywając w dwumeczu 7-0, a dziś pokonując FC Barcelonę aż 3-0 na Camp Nou. Bez kontuzjowanego Leo Messiego, bramka Robbena na początku drugiej połowy zniszczyła nadzieję i szansę na cokolwiek. Kolejne dwie bramki – samobójcza Piqué i Müllera – potwierdziły niemiecki finał.

Barça tym samym pożegnała się z Ligą Mistrzów w tym sezonie, po tym jak był ich to szósty półfinał z rzędu. Teraz pozostała możliwość wygrania 22. Mistrzostwa Hiszpanii.

Kilka szans

Nieobecność Leo Messiego w wyjściowym składzie była nielada niespodzianką, a zadanie stojące przed Barçą stało się jeszcze trudniejsze. Początek spotkania był bardzo dobry, jednak atakowanie w siedmiu zawodników i tworzenie szans nie przynosiło żadnych korzyści bramkowych. Wystarczył Valdés i trzech zawodników w obronie (Bartra, Piqué i Adriano) do ochorny bramki, a reszta zespołu ciężko pracowała, aby przełamać niemiecką obronę, która jednak nie ustępowała przed atakiem.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem z zaledwie kilkoma atakami z prawej strony wykonanymi przed Daniego Alvesa i Pedro. Sporadycznie do ofensywnych akcji dołączał się także Piqué.

Robben otworzył wynik

Bayern Monachium wykonał swoje podstawowe zadanie zaraz po przerwie, kiedy to Robben nie dał żadnych szans bramkarzowi FC Barcelony, Valdésowi. Piłkarze neimieckiego zespołu wybiegli z ławki, aby świętować – Bayern był teraz z pewnością na Wembley.

Dwie kolejne bramki kończą mecz

Vilanova dokonał dwóch zmian – ściągnął Xaviego i Iniestę, a wprowadził Alexisa i Thiago, aby wzmocnić intensywność spotkania. Jeden z najlepszych zawodników Barçy tej nocy, Gerard Piqué, miał jednak trochę pecha, ponieważ umieścił piłkę w siatce własnej bramki, a resztę dzieła dokończył Müller, który potwierdził pożegnanie Katalończyków z finałem na Wembley.

FC Barcelona 0-3 Bayern Monachium

48″ Robben 0-1 (asysta Alaba)

72″ Piqué 0-2 (samobój)

76″ Müller 0-3 (asysta Ribéry)

FC Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Bartra (87″ Montoya), Adriano – Xavi (55″ Alexis), Song, Iniesta (65″ Thiago) – Pedro, Villa, Cesc

Rezerwowi: Pinto, Montoya, Dos Santos, Thiago, Alexis, Messi, Tello

Poza kadrą: Sergi Roberto

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (77″ Rafinha), Boateng, Van Buyten, Alaba – Robben, Javi Martínez (74″ Tymoszczuk), Müller, Schweinsteiger (67″ Luiz Gustavo), Ribéry – Mandzukić