Alexis nie będzie częścią innego transferu

Alexis nie będzie częścią innego transferu

Alexis Sánchez będzie zawodnikiem FC Barcelony w przyszłym sezonie. Zapewniano tak już przed końcem minionego sezonu i do tej pory nic się w tej kwestii nie zmieniło, zarówno jeśli chodzi o nastawienie klubu, jak i samego gracza.

„Barça nie rozważa odejścia Alexisa pod żadnym warunkiem”, wyjaśnił reprezentant Chilijczyka, Fernando Felicevich. W ostatnim czasie pojawiły się informacje jakoby Chilijczyk miał stać się częścią transferu innego zawodnika, jednak teraz kategorycznie zaprzeczył temu jego agent.

Są kluby, których interesowałoby kupienie Alexisa. Mimo że dzięki jego dobrej końcówce sezonu zyskał sobie w Barçy więcej zwolenników wśród kibiców i prasy, nadal mówi się o nim w innych krajach Europy, głównie we Włoszech. Dla niego jednak jedynym celem jest gra dla Barcelony i o to będzie walczył do samego końca. W samej Barçy trenerzy zawsze oceniali go pozytywnie, nawet kiedy nie wszystko szło dobrze, tak jak w pewnej części minionego sezonu. Jego wiek, praca w defensywie i wszystko co wnosi w atak sprawiło, że stał się kluczowym zawodnikiem dla Tito Vilanovy i jego zespołu.

W reprezentacji Chile Alexis również gra dobrze, o czym świadczą asysta i gol w ostatnich dwóch meczach eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii. Jak sam powiedział, „lubię zdobywać gole dla Chile, a jeszcze bardziej w takich meczach. Jestem zadowolony i wdzięczny kibicom, że dają nam takie wsparcie. Brakuje mi jeszcze trochę w sytuacjach sam na sam, jestem jednak spokojny o naszą grę. Krok po kroku chcę zdobyć zaufanie selekcjonera i moich kolegów”.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB