6dn.2godz.30min.

Alves i Neymar w finale Pucharu Konfederacji

Brazylia Luisa Filipe Scolariego zagra w finale Pucharu Konfederacji 2013. W półfinale pokonała reprezentację Urugwaju 2:1.

Pierwsza bramka, autorstwa Freda padła dopiero w 40. minucie. Trzeba jednak przyznać, że to Urugwajczycy dominowali od początku i mieli doskonałą szansę na objęcie prowadzenia. W 14. minucie David Luiz sfaulował Lugano w polu karnym. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Diego Forlán, gdyż jego strzał został obroniony przez Julio Césara.

Brazylijczycy nie musieli więc gonić wyniku, jednak wyszli na prowadzenie dopiero w 40. minucie. Fred wykorzystał piłkę obronioną przez Muslerę po strzale Neymara i zdobył bramkę na 1:0.

Po przerwie, Urugwaj poszedł na całość, jak oczekiwano. Wykonywał więcej podań i stwarzał większe niebezpieczeństwo. Jednak już w 48. minucie Edinson Cavani wykorzystał nieporozumienie między Thiago Silvą i Marcelo, wyrównując wynik spotkania na 1:1. Patrząc na grę obu drużyn remis był sprawiedliwym wynikiem.

Po kilkunastu minutach, w których żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia, bramka padła ze stałego punktu gry. W 85. minucie po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego, piłkę głową odbił Paulinho doprowadzając do wyniku 2:1. W końcówce spotkania Urugwaj próbował jeszcze wyrównać, wprowadzając nawet bramkarza pod pole bramkowe rywala przy rzutach rożnych. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż wynik spotkania już się nie zmienił.

Brazylia awansowała więc do finału, w którym zmierzy się z lepszą reprezentacją z pary Hiszpania-Włochy.