29.09.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Sevilla
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.23min.
11.36 X4.75 28.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça zainteresowana Lewandowskim

Barça zainteresowana Lewandowskim

Dortumnd rozpatruje nowy scenariusz związany z polskim zawodnikiem po opublikowaniu przez Bild i Ruhr Nachrichten informacji o zrezygnowaniu z transferu do Bayernu.

 

Przyszłość Roberta Lewandowskiego pozostaje nadal wielką niewiadomą. Eksplozja talentu Polaka w Lidze Mistrzów, zwłaszcza w spotkaniu z Realem Madryt, zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie zawodnikiem. Gwar rośnie w związku z jego umową (kończy się latem przyszłego roku) i zainteresowaniem takich klubów jak Bayern, Real Madryt czy Barça. Wczoraj miało mieć miejsce wyjaśnienie sytuacji zawodnika, jednak pojawiło się jeszcze więcej wątpliwości.

 

Niemiecki klub ogłosił wczoraj, że nie sprzeda zawodnika do Bayernu. Napisały o tym w Niemczech Bild i Ruhr Nachrichten. Hans Joachim Tazke, dyrektor wykonawczy i prezes Borussi wypowiedział się stanowczo na łamach Bildu: „Na pewno Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany do Bayernu w 2013 roku. To pewne. Wiedzą o tym także Robert i jego pełnomocnik”.

 

Dyrektor generalny BVB, Michael Zroc, skomentował sytuację również podobnymi słowami dla Ruhr Nachrichten: „Poinformowaliśmy gracza i jego agenta o odmowie sprzedaży do Bayernu”, pochwalił także postawę zawodnika: „Jest bardzo profesjonalny, cały czas. Posiada doskonały charakter”.

 

Lewandowski jednak utrzymuje, że chce opuści Dortmund. „To fantastyczny klub, który zawsze będę szanował, ale teraz chciałbym podjąć nowe wyzwania. Mam nadzieję, że uda mi się porozumieć z klubem i odejść latem”.

 

W Niemczech przed wczorajszą informacją mówiono o drużynie Bawarczyków, nie wykluczano też opcji takich jak Real Madryt czy Chelsea. Od wczoraj jednak wersja z Bayernem stała się bardzo mało prawdopodobna.

 

Trenerzy uważają Lewandowskiego za bardzo ciekawą opcję. Polak w szeregach Barça wprowadziłby nowe możliwości. Robert to klasyczna dziewiątka, z dobrym strzałem i umiejętnościami gry w powietrzu. Może to być plan B w przypadku sprowadzenia Neymara. Barça jednak ma ograniczony budżet, a po transferze Brazylijczyka został on nadszarpnięty i klub czeka teraz na pieniądze ze sprzedaży zawodników.

 

Bild twierdzi, że Dortumnd będzie chciał za gracza nie mniej niż 30 milionów euro, Barça jednak nie wyda takich pieniędzy na gracza, któremu kontrakt kończy się następnego lata. W tym wypadku, stanowcze ruchy wykonuje Real, który chce sprowadzić zawodnika po nieudanej operacji z Neymarem.

 

Trzeba być jednak świadomym, że Barça jest w stanie zwiększyć środki na transfer tak jak uczyniła to w przypadku brazylijskiej gwiazdy, za którą ostatecznie wyłożyła 17 milionów więcej niż planowała.

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2013/06/barca-zainteresowana-lewandowskim/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.