Deulofeu może przyprowadzić Iñigo Martíneza do Barçy

Deulofeu może przyprowadzić Iñigo Martíneza do Barçy

Barcelona nadal jest zainteresowana obrońcą Realu Sociedad, a wypożyczenie młodego napastnika może znacznie obniżyć cenę ewentualnego transferu.


Plan wydaje się być doskonały zarówno dla Barçy jak i Realu – pozyskanie centralnego obrońcy może być bezpośrednio związane z odejściem Gerarda Deulofeu, gdyż młody i utalentowany napastnik najprawdopodobniej zostanie tam wypożyczony na jeden sezon, aby zdobyć doświadczenie przed przystąpieniem do pierwszego zespołu.

Z drugiej strony znajduje się Iñigo Martínez – środkowy obrońca, który obecnie bierze udział w Mistrzostwach Europy U-21 jest zawodnikiem, który mógłby wzmocnić obronę Barçy. Młody zawodnik jest jednym z kandydatów na nowego środkowego obrońcę Barcelony. Żeby mogło dojść do tego transferu, być może będzie potrzebne wypożyczenie Gerarda Deulofeu właśnie do Realu Sociedad.

 

Zamiarem młodego piłkarza są występy w takim klubie, w którym otrzymywałby minuty, także w rozgrywkach europejskich. Najlepiej by było, aby taki zespół charakteryzował się ofensywną grą i odwagą. Real Sociedad, który weźmie udział w Lidze Mistrzów, będzie szukał wzmocnień, a postać Deulofeu byłaby w nim mile widziana na wypożyczeniu przez jeden sezon.

 

Jeśli doszłoby do negocjacji, kataloński klub z pewnością zapyta o Iñigo Martíneza – jednego z najbardziej obiecujących młodych środkowych obrońców. Bask jednak ma ważny kontrakt do 2017 roku, a jego klauzula wykupu wynosi 30 milionów euro.

 

Kataloński klub będzie chciał więc użyć Gerarda Deulofeu – jednego ze swoich najbardziej obiecujących młodych zawodników – aby spróbować obniżyć koszty transferu Iñigo Martíneza, jeżeli ostatecznie zdecyduje się właśnie na pozyskanie baskijskiego obrońcy.

 

Występy Iñigo Martíneza na Mistrzostwach Europy U-21 mogą znacznie podwyższyć cenę tego zawodnika, choć Real Sociedad wie, że każdy klub, który będzie chciał podpisać kontrakt z obrońcą, będzie odnosił się do klauzuli wykupu.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB