4dn.6godz.26min.

Hiszpania gromi Tahiti; Villa z hat-trickiem

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Tahiti aż 10:0, a Vicente Del Bosque dał odpocząć swoim najlepszym zawodnikom. Od pierwszej minuty na murawie mieliśmy tylko jednego piłkarza FC Barcelony – Davida Villę.

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego urządzili sobie strzelaninę przeciwko Tahiti w drugiej kolejce Pucharu Konfederacji. Gole strzelali: Fernando Torres (4), David Villa (3), David Silva (2) oraz Juan Mata. Cesc Fàbregas i Andrés Iniesta pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Tahiti przegrało pierwszy mecz z Nigerią 1:6, więc wszyscy się spodziewali, że Hiszpanie również kilkukrotnie znajdą drogę do bramki swoich rywali. Worek z golami otworzył w 5. minucie Fernando Torres. Do 31. minuty był spokój, kiedy to trafienie zaliczył David Silva, ale jeszcze przed przerwą podopieczni Del Bosque zdobyli dwa gole (Torres i Villa).

Po przerwie Asturyjczyk dołożył dwa trafienia, a zawodnik Chelsea jedno. Na listę strzelców wpisał się również Juan Mata. Na boisku pojawili się Cesc oraz Iniesta przy wyniku 8:0 dla La Roja. Fernando Torres zmarnował rzut karny, ale chwilę później się zrehabilitował i zdobył swoją czwartą bramkę. Ostatni gol padł po uderzeniu Davida Silvy. Hiszpanie tym zwycięstwem zapewnili sobie awans do półfinału.