3dn.20godz.38min.

Hiszpania U-21 wygrywa z Rosją

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21, pokonała we wczorajszym spotkaniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy drużynę Rosji 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Álvaro Morata po podaniu Thiago Alcántary.

La Roja dobrze rozpoczęła turniej w Izraelu, bo od zdobycia trzech punktów, pokonując Rosję 1:0. Trener Lopetegui wystawił w pierwszej jedenastce czterech zawodników FC Barcelony (Montoya, Bartra, Thiago i Tello). Tylko młody skrzydłowy nie zagrał w pełnym wymiarze, bo w 84. minucie zmienił go Koke.

Zwycięski gol padł w 81. minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Thiago, to Morata skierował głową piłkę do bramki rywali. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego odważnie rozpoczęli to spotkanie i na początku mieli trzy okazje do zdobycia gola. Najpierw uderzał Montoya w 10. minucie, osiem minut później Thiago uderzał z rzutu wolnego, ale jego uderzenie wybronił Zabolotnyi. Natomiast w 37. minucie Tello strzelał, ale niecelnie.

W drugiej połowie Hiszpanie nie przestawali atakować. Rodrigo miał dwie okazje po bardzo dobrych zagraniach Isco, ale ich nie wykorzystał. Na szczęście w 81. minucie Morata trafił i podopieczni Lopeteguiego mogli się cieszyć ze zwycięstwa.