3dn.18godz.29min.

Hiszpania U21 pokonała Holandię i wygrywa grupę

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21 pokonała w ostatnim meczu grupowym Holandię 3:0 i pewnie zakończyła rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu.

W spotkaniu półfinałowym młody zespół Hiszpanii zmierzy się z Norwegią, spotkanie odbędzie się w sobotę o 18:00. Wczoraj natomiast bramki zdobywali Morata, Isco i Álvaro Vázquez, warto podkreślić, że Thiago wystąpił wczoraj od początku spotkania, a w drugiej połowie na boisku zameldował się Muniesa.

Od początku meczu widać było, że młodzi Hiszpanie chcą zakończyć grupę na pierwszym miejscu. Holendrzy, mimo że stosowali wysoki pressing nie potrafili zagrozić bramki De Gei. Pierwszą bramkę w 25. minucie zdobył Morata, Holendrzy mogli szybko odpowiedzieć, ale strzał Van der Hoorna świetnie obronił De Gea. W 30. minucie na 2:0 podwyższył Isco i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Na drugą połowę Holendrzy wyszli bardzo zmotywowani i to oni mieli przewagę, jednak nie potrafili wykorzystać sytuacji jakie mieli, w tym miejscu po raz kolejny należy pochwalić golkipera Manchesteru United, który rozegrał wczoraj świetny mecz. W 88. minucie gola na 3:0 zdobył Vázquez, a wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Hiszpania: De Gea, Nacho, Iñigo, Álvaro, Carvajal, Thiago (Muniesa, min 79), Camacho (Illarramendi, min 51), Sarabia, Isco (Álvaro Vázquez, min 62), Morata i Muniaín

Holandia: Bizot, Van Der Hoorn, Nuytinck, Van Aanholt, Clasie, Leerdam, Fer, de Vilhena (Maher, min 70), Jozefzoon, Hoesen i Depay

Gole: 1-0, Morata (min 25); 2-0, Isco (min 30); 3-0, Álvaro Vázquez (min 88)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/06/hiszpania-u21-pokonala-holandie-i-wygrywa-grupe/