3dn.22godz.3min.

Hiszpania wygrywa z Nigerią; Alba bohaterem

Hiszpanie pokonali wczoraj Nigerię 3:0 dzięki dwóm trafieniom Jordiego Alby oraz jednym Fernando Torresa. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego zajęli pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzą się z Włochami.

Hiszpanie zdobyli komplet punktów w trzech spotkaniach, tak jak Brazylia z Neymarem i Alvesem w składzie. Ośmiu zawodników Dumy Katalonii wybiegło na murawę przeciwko Nigerii, a w drugiej połowie pojawił się jeszcze David Villa. Niedziela była dla reprezentacji La Roja udana, gdyż udało się wygrać aż 3:0.

Gola już na początku meczu oraz w samej końcówce zdobył Jordi Alba, a swoje trzy grosze dołożył również Fernando Torres. Półfinałowe starcie podopiecznych Vicente Del Bosque czeka dopiero w czwartek, a rywalem będą Włosi. W drugim pojedynku zmierzą się Brazylijczycy i Urugwajczycy.

Szybki gol

Spotkanie wyśmienicie się ułożyło dla Hiszpanów, bo już w 3. minucie do siatki trafił Alba, któremu piłkę na wolne pole zagrał Iniesta. Obrońca Barcelony wbiegł w pole karne i po wymanewrowaniu obrońców, trafił do siatki. Nigeryjczycy dobrze grali pressingiem, ale Hiszpanie to mistrzowie wychodzenia z takich opresji i dzięki temu stwarzali sobie kolejne okazje. Do przerwy jednak wynik nie uległ już zmianie.

Torres i Alba znów trafiają

W drugiej odsłonie gry faworyci uspokoili trochę grę i szarżujących graczy z Afryki. W 54. minucie boisko opuścił Cesc, a w jego miejsce pojawił się David Silva. Pięć minut później na boisku zameldował się Fernando Torres, zmieniając Roberto Soldado i napastnik Chelsea potrzebował zaledwie dwóch minut, aby wpisać się na listę strzelców po dośrodkowaniu Pedro. Kanaryjczyk został zdjęty z boiska kwadrans przed końcem meczu, a w jego miejsce pojawił się David Villa. Trzeciego gola dla Hiszpanów zdobył w końcowych minutach Jordi Alba, gdy Nigeryjczycy chcieli odważniej zaatakować. Teraz czeka ich pojedynek z reprezentacją Włoch o finał Pucharu Konfederacji. Mecz odbędzie się w czwartek.