31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.2min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jeśli Valdés zostanie, Reina nie przyjdzie

Jeśli Valdés zostanie, Reina nie przyjdzie

„Jeżeli Valdés będzie kontynuował współpracę z Barçą, to nie będzie szans na przejście do Barçy”, odpowiedział sam Reina w poniedziałek, na pytanie czy zagra na Camp Nou w sezonie 2013/2014.


Zmiana postawy Valdésa, czyli pozostanie w Barçy jeszcze przez jeden sezon i wypełnienie kontraktu, zmienia zupełnie sytuację w katalońskim klubie.
Niezależnie od tego, co zostało powiedziane, Barça nadal nie wyklucza odejścia Valdésa pod koniec lata, ale tylko w przypadku dwóch scenariuszy. Potwierdzenie współpracy z José Manuelem Pinto do 2014 roku, to coś, o co Barça nie musi pytać, bo kontrakt został odnowiony w grudniu. To jednak sprawia, że wspólny pobyt w Barçy Valdésa i Reiny nie jest możliwy.

Bramkarz Liverpoolu, który w sierpniu skończy 31 lat, czyli tyle, co ma Valdés, był już wybrany do przejścia po odejściu Katalończyka. Dlatego nie ma sensu, aby przychodził z Anglii, gdy Valdés zostaje.

 

Reina przyjdzie tylko wtedy, gdy Valdés odejdzie, a to nie jest wcale wykluczone, że nie nastąpi tego lata, jeżeli pojawi się interesująca oferta zarówno dla niego jak i Barçy.

 

Na Anfield wiedzą, że Reina odejdzie prędzej czy później. Ale podobnie jak sam zawodnik, chcieliby jak najszybciej dowiedzieć się, w jakiej są sytuacji, aby zdążyć pozyskać nowego bramkarza i wraz z nim rozpocząć presezon.

 

Innym bramkarzem, który ma największe szanse na przyjście do Barçy tego lata jest Marc-André Ter Stegen. Pomimo tego, że jego zespół rozegrał gorszy sezon niż ostatnio, to sam zawodnik został nazwany najlepszym bramkarzem w Bundeslidze przed Manuelem Neuerem z Bayernu.

 

Od czasu, gdy Valdés ogłosił w styczniu, że nie odnowi kontraktu, Barça zaczęła bliżej interesować się Niemcem. 21-latek po przybyciu na Camp Nou musiałby stanąć przed naprawdę wielkim wyzwaniem, jakim jest bronienie bramki Barçy. Dlatego, gdyby przyszedł już teraz, mógłby zdobyć doświadczenie u boku Valdésa lub Reiny, a później rywalizować o miejsce w bramce, z którymś z nich.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/06/jesli-valdes-zostanie-reina-nie-przyjdzie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.