04.10.2022, g. 21:00
Liga Mistrzów
Inter Mediolan vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.8min.
14.20 X3.85 21.83 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejna szansa dla Davida Villi

Kolejna szansa dla Davida Villi

Przyszłość Davida Villi pozostaje nadal nieskonkretyzowana, jednak mimo wszystko jego odejście z Barcelony wydaje się być coraz bliższe. Wszyscy jednak wiedzą, że należy go zatrzymać, bo choć nie będzie może odgrywał pierwszoplanowej roli, to i tak za każdym razem, gdy dostanie swoją szansę, to da z siebie wszystko. Jego agent – Víctor Oñate – jednak jasno powiedział: „Pobyt w takim klubie jak Barça nie jest łatwy.” Odejście wydaje się więc nieuniknione, teraz pozostaje więc przeglądanie ofert różnych klubów, a ostatnim z nich jest Fiorentina.

Oñate sam zasugerował możliwość wcześniejszej rozmowy z włoskim klubem, aby napastnik mógł się zintegrować z nowym zespołem już w lecie. „Dyskusja na temat formalnego zainteresowania z ich strony byłaby zbyteczna, bo my wiemy, jaki projekt realizuje Fiorentina.”

Przybycie Neymara może zakończyć pewien etap w życiu Villi, który po odzyskaniu formy po poważnej kontuzji kości piszczelowej, niestety nie zachował ciągłości występów w Barcelonie i stracił na znaczeniu w reprezentacji Hiszpanii, pomimo swojej doskonałej wydajności w spotkaniu z Tahití, o czym świadczy chociażby fakt, że Del Bosque nie wystawił napastnika w wyjściowej jedenastce we wczorajszym spotkaniu z Nigerią.

Dla Davida Villi pobyt w takim klubie jak Fiorentina, gdzie mógłby stać jednym z najważniejszych punktów drużyny i mógł powrócić do pozycji najbardziej błyszczącej gwiazdy, jaką był w Valencii, gdzie dostawał szansę na regularne występy w ataku. Włosi są zdolni zapłacić 12 milionów za hiszpańskiego zawodnika.

 

Jednym z czynników, które odgrywają ważną rolę dla Villi jest znajomość aktualnego trenera Fiorentiny – Eduardo Macíi, który przebywał swego czasu w Valencii. Jest to sytuacja, która może ułatwić rozmowy i przyspieszyć ewentualny transfer Hiszpana do włoskiego klubu. „Jesteśmy przyjaciółmi i jesteśmy w stałym kontakcie”, przyznał Oñate.

 

Możliwość występu na Mistrzostwach Świata w Brazylii jest priorytetem dla Villi. Aby tak się stało napastnik musi regularnie występować w swojej drużynie, co wydaje się być trudnym zadaniem w Barcelonie, gdzie są Messi i Neymar, a także tacy gracze jak Pedro i Alexis, którzy wydają się być faworyzowani przez Vilanovę. W końcówce sezonu trener dawał wprawdzie więcej szans Hiszpanowi, ale jego nierówne wyniki nie dawały powodów do zadowolenia. Villa zastanawia się więc nad opcją Fiorentiny, choć nie wyklucza ofert z Anglii.

 

Oñate przyznał, że pobyt Villi w Brazylii z reprezentacją na Mistrzostwach Świata, byłby dla hiszpańskiego napastnika prawdziwą przyjemnością. Ten turniej może jednak oznaczać koniec fantastycznego piłkarskiego pokolenia, które jest uznawane za jedno z najlepszych w historii. „To tak naprawdę zależy od wielu czynników. Jednym z nich są Mistrzostwa Świata, które odbędą się w przyszłym roku. Oczywiście David chciałby na nich wystąpić i zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem”, powiedział. W innym z wywiadów, agent dodał, że transfer Villi jest „marzeniem wszystkich fanów Fiorentiny.”

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Inter Mediolan - FC Barcelona

Liga Mistrzów

04/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.