31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.11godz.31min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Lucas Gafarot

Perełki cantery: Lucas Gafarot

Przygotowywał się do dnia ze swoim zespołem z Juvenilu tak, jak każdego dnia, do momentu aż przyszedł do niego asystent Jordiego Vinylasa – Pep Munyoz. Drugi trener uczynił go jednym z najszczęśliwszych ludzi na ziemi. „Dziś trenujesz z pierwszym zespołem, u boku Tito”, powiedział Munyoz. Lucas Gafarot do Dumy Katalonii dołączył zaledwie sezon temu, a już mimo tak młodego wieku (18 lat) uczestniczył w treningu z Messim, Iniestą i spółką. Gafarot występuje na pozycji lewego obrońcy, tak jak jego idol – Jordi Alba.

 

Co ciekawe, Alba do Valencii przybył z klubu Cornella. Lucas do Barcelony również dołączył z Cornelli. Włodarze Blaugrany wyprzedzili Valencię, która po raz kolejny chciała podkupić Dumie Katalonii lewego obrońcę. Nauczone na błędach osoby odpowiedzialne za transfery zrobiły dobry interes.

Urodzony 26 września 1994 roku w  Sant Just Desvern Lucas mieszka w pobliżu Ciutat Esportiva. Swoją karierę zaczął od gry w Sant Just, później wstąpił do Cornelli. Szybko przechodził przez coraz wyższe szczeble kariery, od Cadete po Infantil. Jako zawodnik Cadete A wystąpił nawet w finale Pucharu Katalonii przeciwko FC Barcelonie. Cornella przegrała tamto spotkanie 4-0, a bramki strzelali Dongou (2), Aitor i Pol Garcia. W tamtym spotkaniu wystąpili również Grimaldo, Pol Calvet, Nando Quesada czy Robert Costa.

W kolejnym etapie, tym razem młodszych piłkarzy Juvenilu nadal szybko się rozwijał. Jego agent Diego Morata pewnego dnia oświadczył, że przenosi się on do Barcelony. Lucas doskonale przystosował się do szkółki Dumy Katalonii i stał się podstawowym zawdonikiem Juvanilu A.

Gafarot to dobry i pokorny młody chłopak. W przyszłym sezonie występował będzie już w drugiej drużynie FC Barcelony i będzie rywalizował z Grimaldo. Obecnie spełnia pokładane w nim nadzieje. Przypomina Jordiego Albę, jest piekielnie szybki i świetnie wdaje się pojedynki jeden na jeden. Czas pokaże, jak Lucas będzie grał w Segunda Division.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré, 18-Frank Bagnack, 19-Pol Calvet, 20-Ekolo Godswill, 21-Robert Costa

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/06/perelki-cantery-lucas-gafarot/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.