18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
55dn.3godz.0min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Robert Costa

Perełki cantery: Robert Costa

Robert Costa, urodzony szóstego czerwca 1994 roku w Gironie wylądował w klubie z Camp Nou dokładnie siedem lat temu. Wcześniej grał w trzech klubach ze swojego rodzinnego regionu. Pierwszym z nich był Bons Aires, w którym grał do ósmego roku życia. Następnie Quart, oraz kategoria wiekowa Alevín w Gironie.

W 2006 roku zgłosiła się po niego Duma Katalonii, do której dołączył. Najpierw do Infantilu B pod dowództwem Sergi Domenecha. Costa, który do tej pory grywał na pozycji środkowego obrońcy, zajął miejsce defensywnego pomocnika, a z czasem nawet ofensywnego.

W kolejnych trzech sezonach grał w Infantilu A oraz Cadete B i A Frana Sáncheza. Następnie nastąpił wzrost formy Roberta Costy i szybko zaczął wchodzić na szczyt. Obecnie znajduje się w Juvenilu A. Miał nawet szansę gry w Barcelonie B. Mówi się także o wstąpieniu Costy w nowym sezonie w szeregi drugiej drużyny Blaugrany.

Robert występuje obecnie w roli środkowego obrońcy. Jest połączeniem swojego idola Puyola i Piqué. Znany jest z potężnej, masywnej postury. Jego partnerem na stoperze najczęściej jest Frank Bagnack. Rezerwowi obrońcy czyli Roger Riera oraz Javier Quintilla mają trudne zadanie z wygryzieniem Costy z pierwszego składu.

Zarówno dla niego, jak i innych starszych piłkarzy Juvenilu czas na chwilę prawdy. Pol Calvet, Nando Quesada, David Babunski i Cristian Herrera również muszą wiedzieć, czy od nowego sezonu znajdzie się dla nich miejsce w Barcelonie B. Wydawać się może, że kilku piłkarzy odejdzie, jednak Robert Costa nie należy do tej grupy.

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré, 18-Frank Bagnack, 19-Pol Calvet, 20-Ekolo Godswill

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2013/06/perelki-cantery-robert-costa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.