25.03.2023, g. 20:45
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Hiszpania vs Norwegia
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.55min.
11.33 X5.00 29.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Plan przygotowań Neymara do sezonu

Plan przygotowań Neymara do sezonu

Crack z Brazyii będzie miał trochę mniej czasu odpocząć w wakacje ponieważ Barça przygotowała mu dość wymagający harmonogram treningowy przed rozpoczęciem sezonu.

 

Neymar po zakończeniu Pucharu Konfederacji otrzyma wytyczne FC Barcelony na wakacje. Obydwie strony omówią szczegółowo plany i wszystkie zadania, które będzie musiał wykonać zawodnik w trakcie wakacji, aby rozpocząć presezon w najlepszej kondycji fizycznej i szybko przystosować się do drużyny.

 

Plan będzie przygotowany specjalnie pod zawodnika, ponieważ sztab trenerski stwierdził, że Brazylijczyk będzie musiał wykonać dodatkową pracę w niektórych aspektach. Zarówno część medyczna sztabu jak i część odpowiadająca za przygotowanie fizyczna położyła duży nacisk na zwiększeniu masy mięśniowej zawodnika o 2-3 kilogramów. Trener na siłowni, Cos Francesc z pewnością wyciśnie z Neymara siódme poty, a wszystko po to, aby osiągnąć lepsze wyniki.

 

Pierwsze dwa tygodnie będą poświęcone pracy nad poprawą kondycji fizycznej, po których zawodnik będzie mógł cieszyć się wakacjami. Jedynie co będzie musiał to uprawiać sporty na świeżym powietrzu takie jak siatkówka plażowa, kolarstwo górskie, tenis, pływanie i golf, aby utrzymać swoją wydolność tlenową na odpowiednim poziomie.

 

W trzecim tygodniu wakacji Neymar będzie musiał rozpocząć kolejne treningi. Indywidualne zajęcia będą się składać z ćwiczeń wytrzymałościowych składających się z krótkich intensywnych serii, między innymi ze skoków i ćwiczeń z obciążeniem. Obciążenie będzie stopniowo zwiększane, aby ostatecznie zawodnik odwiedzał siłownie co drugi dzień.

 

Na tym jednak nie kończą się treningi zawodnika. Po analizie sztab trenerskich ustalił, że długie treningi zostaną zastąpione krótkimi lecz bardziej intensywnymi, trzy razy w tygodniu, rano i wieczorem. Nie będą trwały dłużej niż pół godziny każdy.

 

W ostatnim tygodniu wakacji, zgodnie z planem, Brazylijczyk zwiększy intensywność treningów do czterech sesji w tygodniu, rano i wieczorem.

Tak będzie wyglądało przygotowanie indywidualne zawodnika, który następnie dołączy do drużyny w presezonie. Nastąpi to 29 lipca, żeby zawodnik miał miesięczną przerwę po finale Pucharu Konfederacji, który planowany jest na 30 czerwca.

 

Podsumowując plan treningowy będzie składał się z dwóch części. Pierwszy określa treningi fizyczne i jego wytyczne oraz monitorowanie zawodnika, drugi natomiast będzie zawierał zalecenia dietetyczne, a także analizowanie przyczyn ostatnich kontuzji i urazów zawodnika.

 

Odżywianie

 

Odnośnie kwestii żywieniowych Barcelona nie ma jeszcze konkretnego planu co do brazylijskiej gwiazdy. Narazie zalecane jest spożywanie węglowodanów, dań z makaronem i zdrowa dieta w miarę możliwości.

 

Zabawnym jest fakt, że większość sporządzonych raportów mówi o tym, że gracz musi dojść do idealnej wagi i przejadać się w jak najmniejszym stopniu. W przypadku Neymara ciężko jednak będzie w ciągu miesiąca aby przybrał kilka dodatkowych kilogramów, obecnie zawodnik waży 64 kilogramy.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/06/plan-przygotowan-neymara-do-sezonu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.