3dn.21godz.56min.

Rekordy Barçy w sezonie 2012/13

22 tytuł ligowy FC Barcelony przyniósł ze sobą również wiele rekordów, które zapiszą się w historii klubu. Oto one:

1. Zrównanie rekordu 100 punktów z Realem Madryt (z sezonu 2011/12).

2. Największa różnica punktowa między liderem, a zespołem sklasyfikowanym na drugim miejscu – 15 punktów.

3. Barça pozostawała liderem La Liga od pierwszej do ostatniej kolejki, strzelając bramki w każdym meczu i zachowując czyste konto w dziecięciu spotkaniach.

4. Wygrywając ostatnią kolejkę z Málagą, Blaugrana zrównała liczbę 32 zwycięstw w lidze z Realem Madryt z sezonu 2011/12.

5. Zrównany rekord klubu z ligi 2009/10: 18 zwycięstw i 1 remis na Camp Nou.

6. Barcelona zakończyła pierwszą połowę sezonu ze wspaniałym wynikiem – zdobyła 55 z 57 punktów możliwych do zdobycia. Osiągnęła to wygrywając 18 razy i raz remisując ( 2:2 z Realem).

7. Wyrównanie rekordu z 2009/10: 55 ze 100 punktów zostały zdobyte na Camp Nou.

8. Barça pobiła swój rekord strzelonych bramek w La Liga, obecnie wynosi 115 bramek i jest większy o jeden niż sezon wcześniej. Brakuje jej 7 trafień do pobicia rekordu ligi, który należy do Realu – 121.

9. Leo Messi strzelił 46 goli, co stanowi 40% tych bramek. Tym samym będzie to jego trzeci tytuł Pichichi. Reszta z 69 goli została zdobyta przez innych zawodników, z których wyniki dwucyfrowe osiągnęli tylko Cesc (11) i Villa (10).

10. Tylko 7 graczy nie zdobyło bramek w La Liga – Mascherano, Alves, Bartra, Abidal, Jonathan Dos Santos, Deulofeu i Sergi Roberto.

11. Pinto rozegrał najwięcej meczy w La Liga w tym sezonie, niż w jakimkolwiek innym sezonie w Barcelonie.

12. Valdés zagrał w 31 meczach tracąc 33 bramki, Pinto stracił ich 7 w siedmiu spotkaniach. Pinto uczestniczył w sześciu zwycięstwach i jednym remisie.

13. Messi i Cesc to zawodnicy, którzy rozegrali najwięcej meczów – 32. Valdés i Leo mają też na swoim koncie najwięcej minut: bramkarz – 2.789, napastnik – 2.644.

14. Wśród dotychczasowych pewniaków w wyjściowej jedenastce, najmniej używanym przez Tito Vilanovę zawodnikiem był Puyol. Zagrał 13 meczów, łącznie 968 minut co plasuje go na siódmej pozycji najmniej grających piłkarzy w drużynie (25).

15. Andrés Iniesta liderem asyst – 15, za nim plasuje sie Cesc (12) i Messi (11).

16. Środek boiska był najczęściej dominowany przez Cesca (32 spotkania, 2.139 minut), Busquetsa (31; 2.247), Xaviego (30 ; 2.139) i Thiago (26 ; 1.407).

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/06/rekordy-barcy-w-sezonie-2012-13/