29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.6min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rubi ogłosi jutro przejście do Barçy?

Rubi ogłosi jutro przejście do Barçy?

Już jutro możemy spodziewać się pierwszego wzmocnienia ławki trenerskiej FC Barcelony. Przejście do klubu blaugrana ogłosić może Rubi, obecny szkoleniowiec Girony.

Javi Salamero, nowy dyrektor sportowy tego klubu, na antenie La Xarxa przyznał wczoraj, że „Rubi ma ofertę z FC Barcelony. Chcielibyśmy, żeby został, ale z takim gigantem nie da się walczyć. To świetny trener i chcielibyśmy, żeby nadal tu pracował, ale będę się cieszył jeśli trafi akurat do Barçy”.

Girona ma za sobą najlepszy sezon w swojej historii i odpadła w finalnej walce podczas baraży o awans do Primera División, a kontrakt Rubiego kończy się wraz z upływem tego miesiąca. Nie dziwi więc fakt, że w klubie wszyscy robili co tylko mogli, aby trener nadal tutaj pracował.

Reprezentant Rubiego spotkał się wczoraj z Andonim Zubizarretą i możliwe, że dziś już trener zgodził się na przejście. Jeśli tak, ogłosi to na jutrzejszej konferencji prasowej.

Początkowo po odejściu Torrenta i Plancharta do Bayernu Monachium za Guardiolą mówiło się, że Rubi może objąć zwolnione po nich posady. W ostatnich godzinach jednak mówi się już o zwiększeniu jego roli w sztabie trenerskim – ma być jednym z głównych asystentów Tito Vilanovy, co z pewnością będzie o wiele ciekawszą ofertą.

Joan Francesc Ferrer „Rubi” jest dość młodym szkoleniowcem – ma 43 lata. Karierę trenerską rozpoczął w UE Vilassar, swojej rodzinne miejscowości, później trenował L”Hospitalet, Sabadell, Espanyol B, Ibizę, Benidorm i teraz Gironę.

Źródło: Mundo Deportivo

mainXX:/2013/06/rubi-oglosi-jutro-przejscie-do-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.