18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.10godz.49min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Siedmiu graczy Barçy może sięgnąć po kolejne trofeum

Siedmiu graczy Barçy może sięgnąć po kolejne trofeum

W Brazylii siedmiu zawodników FC Barcelony będzie się starało zdobyć jedyne trofeum, którego jeszcze nie posiadają w swojej imponującej kolekcji. 

 

Valdés, Piqué, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro i Villa zdobyli wiele pucharów z Barçą i reprezentacją Hiszpanii, jedyne brakujące trofeum to Puchar Konfederacji, o które rywalizacja rozpocznie się w ten weekend.

 

Osiem z dziewięciu

 

Cała siódemka wygrała już Ligę Mistrzów, ligę Hiszpańską, Puchar Króla. Superpuchar Hiszpanii i Europy oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Ponadto mają w swoim dorobku medale zwycięzców Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpanii. Teraz mają szansę, aby dodać do tego brakujące trofeum, Puchar Konfederacji. W 2009 roku Piqué, Busquetsowi, Xaviemu oraz nieobecnemu teraz Puyolowi  nie udało się zdobyć tego pucharu.

 

Puyol ma na swoim koncie osiem złotych medali, tak samo jak jego koledzy, ale  nie został uwzględniony w kadrze reprezentacji Hiszpnii na Puchar Konfederacji. Inni gracze jak Cesc i Jordi Alba muszą zdobyć jeszcze  wiele trofeów z Barçą. Obu brakuje zwycięstwa w Lidze Mistrzów, a Alba musi wygrać jeszcze oprócz tego Puchar Króla i dwa Superpuchary, aby dorównać kolegą. 

 

Źródło: FCBarcelona.cat 

mainXX:/2013/06/siedmiu-graczy-barcy-moze-siegnac-po-kolejne-trofeum/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.