29.09.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Sevilla
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.35min.
11.36 X4.75 28.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago chce odejść

Thiago chce odejść

Podczas letniego okienka transferowego przekonamy się czy Thiago Alcántara opuści stolicę Katalonii tego lata. Zawodnik wie, że musi odejść, jeśli chce się dalej rozwijać i otrzymywać więcej minut gry.


Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że Hiszpan może po sezonie opuścić Barcelonę, a konkretnie po rozmowie z Tito Vilanovą, która miałaby na celu dokładne określenie roli piłkarza w drużynie oraz planu sztabu szkoleniowego względem gracza. Decyzja Thiago mogła być trochę zaskoczeniem, a klub nie chce wypuszczać spod swoich skrzydeł jednego z najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia. Szczera rozmowa już się odbyła i każda ze stron chciała przekonać drugą do swoich racji.

 

Thiago jednak nalega na kontynuowanie swojej kariery w innym klubie. Spotkanie z Tito Vilanovą miało miejsce kilka dni przed zgrupowaniem reprezentacji Hiszpanii U-21 w Izraelu i podobno zawodnik nie został przekonany i wciąż uważa, że progres jest możliwy tylko podczas rozgrywania większej ilości meczów. Zatem sztabowi chyba nie po drodze jest z Alcántarą. Tito jednak nie daje za wygraną i zapewnia Thiago, podając przykład innych kolegów, że ten będzie kluczowym zawodnikiem w przyszłości Barcelony. Dodał również, że Xavi i Iniesta wciąż są krok przed nim. Przyszły sezon będzie bardzo podobny do świeżo zakończonego i wiele będzie zależało od dyspozycji Thiago i ewentualnych urazów, których w sezonie 2012/2013 było dosyć sporo.

 

Pomocnik Blaugrany chce więcej. Thiago wierzy, że przyszedł czas na zrobienie kroku naprzód i wzięcie większej odpowiedzialności za zespół na siebie. Cel jest oczywiście jeden – występ na Mundialu w Brazylii w 2014 roku. Jego zaangażowanie w meczach reprezentacyjnych jest niepodważalne i nie da się ukryć, że Vicente Del Bosque ma słabość do Thiago. Szkoleniowiec Dumy Katalonii chciałby poczekać do presezonu, ale Thiago dostaje coraz więcej sygnałów z Premier League, a konkretnie z Manchesteru United, który mógłby zapłacić 18 milionów euro. Mówi się także o zainteresowaniu ze strony Bayernu Monachium. Nadchodzące tygodnie będą decydujące. Tito chce, aby Thiago pozostał, ale zawodnik ma większe ambicje. Decyzja zostanie podjęta w najbliższych tygodniach i na razie nie jest ona zadowalająca dla FC Barcelony.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/06/thiago-chce-odejsc/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.