2dn.3godz.9min.

Thiago poprowadził Hiszpanię do tytułu Mistrzów Europy U-21

Mistrzostwa Europy do lat 21 właśnie się zakończyły, a ich rezultat był taki sam, jak w roku 2011. Hiszpanie zostali Mistrzami Europy, a do zwycięstwa nad Włochami poprowadził ich Thiago Alcántara – autor hat-tricka w pierwszej połowie finałowego spotkania. ‘11’ Barçy od początku odgrywała znaczącą rolę w swoim zespole, który rozkręcał się ze spotkania na spotkanie.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział pięciu zawodników Barcelony – Montoya, Tello, Bartra, Thiago i Muniesa – wszyscy występowali w barwach Hiszpanii.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się bardzo efektownie – już w szóstej minucie po dośrodkowaniu Moraty bramkę zdobył Thiago. Włosi jednak nie przestraszyli się tego i już cztery minuty później po strzale Immobile, piłkę z siatki musiał wyjmować De Gea.

Hiszpanie natychmiast ruszyli do ataku. Koke i Morata mieli swoje szanse, ale to Thiago był tym zawodnikiem, który ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1.

Hiszpanie nie byli jednak zadowoleni z takiego wyniku i za wszelką cenę wyjść na przerwę z dwubramkowym prowadzenie. Udało im się to, a strzelcem był podobnie jak w poprzednich dwóch przypadkach – Thiago. Tym razem jednak bramkę zdobył z rzutu karnego, po tym jak w polu karnym został sfaulowany Tello.

Na początku drugiej połowy Hiszpanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale wszelkie próby Thiago, Tello i Isco okazały się nieskuteczne. Ostatecznie zawodnik Málagi – Isco zdobył bramkę na 4:1, także z rzutu karnego.

Ostatnia bramka spotkania padła jednak łupem Włochów, po fantastycznym strzale Borinirgo. Jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa i Hiszpanie po raz kolejny zostali Mistrzami Europy U-21.

Włochy – 2
Hiszpania – 4

Włochy: Bardi, Donati, Bianchetti, Caldirola, Regini, Florenzi (Saponara, min 57), Rossi, Verratti (Crimi, min 76), Insigne, Borini, Inmobile (Gabbiadini, min 57)

Hiszpania: De Gea, Montoya, Bartra, Iñigo, Alberto Moreno, Koke (Camacho, min 85), Illarra, Tello (Muniaín, min 70), Thiago, Isco, Morata

Gole: 0-1, Thiago (min. 6); 1-1, Immobile (min. 10); 1-2, Thiago (min. 31); 1-3, Thiago (min. 38, karny); 1-4, Isco (min. 66, karny); 2-4, Borini (min. 80)

Sędzia: Matej Jug

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/06/thiago-poprowadzil-hiszpanie-do-tytulu-mistrzow-europy-u-21/