04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.11godz.45min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago występował więcej niż Xavi i Iniesta w swoich debiutanckich sezonach

Thiago występował więcej niż Xavi i Iniesta w swoich debiutanckich sezonach

Jeżeli Barcelona zdecydowałaby się już w tym sezonie sprzedać Thiago to między innymi stałoby się to dlatego, że w tym momencie w klubie są dwaj inni wspaniali gracze – Xavi i Iniesta. Zabranie miejsca najlepszemu rozgrywającemu na świecie według rankingu IFFHS za lata 2008, 2009, 2010 i 2011 to byłoby bardzo trudne przedsięwzięcie. Podobny problem ma nie tylko wspomniany Thiago a także inny utytułowany gracz Iniesta – zdobywca Brązowej Piłki w 2012 i Najlepszy Piłkarz Europy według UEFA w tym samym roku.


Prawda jest taka, że Thiago świetnie wszedł do profesjonalnego futbolu i wszystko wskazywało, że wkrótce zajmie stałe miejsce w pierwszym zespole Barcelony. W swoich pierwszych dwóch debiutanckich sezonach w pierwszej drużynie Barçy rozegrał w sumie 81 spotkań (45 w pierwszym i 36 w drugim). Takiego obiecującego początku nie mieli nawet wspomniani już Xavi oraz Iniesta, którzy w tym momencie są uważani za najlepszych zawodników na świecie występujących na swojej pozycji. Zawodnik z Terrassy rozegrał 24 spotkania w swoim pierwszym sezonie oraz 34 w drugim. Urodzony w Fuentealbilli Iniesta w sezonie 2002/2003 wystąpił w zaledwie 9 spotkaniach, zaś w sezonie 2003/2004 – 17. Jeżeli chodzi zaś o Thiago, to warto zauważyć, że piłkarz występował z pierwszym zespołem, jeszcze w czasach, gdy grał w zespole rezerw. Wówczas rozegrał 17 spotkań z pierwszą drużyną. Jednak mimo wszystko młody Hiszpan nadal pozostaje w cieniu swoich starszych kolegów i jeżeli tak nadal będzie, to jego kariera może powoli się zatrzymać. Dlatego w takim momencie pojawia się poważne pytanie – czy nie opuści teraz Barcelony. Mówiąc o odejściu, warto wziąć pod uwagę jego klauzulę wykupu wynoszącą obecnie 18 milionów euro.

Kiedy pojawiły się pierwsze wzmianki na temat odejścia Thiago, Xavi był jedną z pierwszych osób, która zareagowała i poprosiła wszystkich o cierpliwość. „To wyjątkowy gracz, który ma przed sobą nie tylko przyszłość, ale i teraźniejszość. Powinien się ustatkować, ale jedyne, co może teraz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście, istnieje duża konkurencja, ale jego przeznaczeniem jest odniesienie sukcesu tutaj, w Barçy.” Iniesta również miał na początku swojej kariery pewne problemy i był bliski odejścia, a dzisiaj jest uważany za jednego z najlepszych pomocników na świecie.

 

Kiedy cały świat spekuluje na temat przyszłości młodego piłkarza Barcelony, sam Thiago próbuje zachować spokój i bierze udział w Mistrzostwach Europy U-21 w Izraelu. Hiszpan spisuje się na nich bardzo dobrze i był kluczowym zawodnikiem w pierwszym spotkaniu z Rosją, gdzie m.in. asystował przy bramce Moraty. Teraz jednak nie chce mówić o swoim ewentualnym odejściu z Barcelony. „Bierzemy udział w poważnych rozgrywkach. To nie jest odpowiednie miejsce na takie dyskusje. Powinniśmy uszanować ten turniej, spotkania, drużyny…” Mistrzostwa Europy do lat 21 zakończą się 18 czerwca. Od tego momentu przyszłość Thiago, choć po części, powinna się wyjaśnić.

 

Źródło: AS.com

mainXX:/2013/06/thiago-wystepowal-wiecej-niz-xavi-i-iniesta-w-swoich-debiutanckich-sezonach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.