1dn.8godz.2min.

Wspaniałe akcje Neymara zapewniły Brazylii zwycięstwo

Gospodarze Pucharu Konfederacji pokonali we wczorajszym spotkaniu Meksyk (2:0), w głównej mierze dzięki pracy wykonanej przez nowego zawodnika FC Barcelony – Neymara. We wczorajszym spotkaniu wystąpił także Alves, który razem z napastnikiem na boisku spędzili pełne 90 minut.

Brazylia rozpoczęła pierwszą połowę z wielkim hukiem. Gospodarze dominowali od początku, a pierwsza bramka padła już w 9 minucie, a jej autorem był Neymar, który pięknym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza rywali. Była to druga bramka zawodnika FC Barcelony w tym turnieju.

Przed przerwą Brazylia mogła powiększyć swoją przewagę. Swoją szansę na bramkę miał i Alves i Neymar, jednak te okazje nie zostały wykorzystane.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Meksyk próbował walczyć, ale to Brazylia dyktowała tempo gry. Hulk i Neymar mieli szansę na podwyższenie prowadzenia reprezentacji Brazylii, jednak ostatecznie nie udało im się znaleźć drogi do bramki rywali. W końcówce spotkania niespodziewanie szansę na wyrównanie dostał były zawodnik Barçy – Giovani Dos Santos, ale to Brazylijczycy byli tą drużyną, która strzeliła ostatnią bramkę.

W tym przypadku asystentem okazał się być Neymar, a wykonawca Jo. Genialna indywidualna akcja zawodnika Barçy, który sprytnie ominął obrońców Meksyku, przesądziła o ostatecznym zwycięstwie Brazylijczyków.