3dn.8godz.27min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wygrana dla Abiego: FC Barcelona 4-1 Málaga

Barça zakończyła sezon 2012/13 z wygraną 4-1 w meczu z Málagą i osiągnęła sto punktów w sezonie. Trzy bramki padły już w pierwszym kwadransie, a Iniesta dołożył czwartego gola po przerwie. Pinto, którzy zaprezentował doskonałą wydajność między słupkami i Abidal, który otrzymał owację na stojąco przed otrzymaniem specjalnego hołdu, byli głównymi bohaterami meczu.

Trzy wczesne bramki

Granica 100 punktów została rozstrzygnięta na początku pierwszej połowy, kiedy to Iniesta, Pedro i Villa połączyli siły, aby otworzyć wynik spotkania po zaledwie 3 minutach. Kilkanaście chwil później Cesc wymienił bardzo szybko podanie z Iniestą i pokonał Caballero poraz drugi. Dwie minuty później, Montoya fantastycznym strzałem zza pola karnego podwyżyszł wynik na 3-0.

Trzy strzelone gole wyrównały również rekord drużyny z ubiegłego sezonu (114), ale to jeszcze nie był koniec!

Málaga wraca do gry

Málaga  obudził się po trzecim golu i nie mając nic do stracenia zaczęła zagrażać bramce Pinto. Baptista miał najlepszą okazję, ale jego wysiłek zakończył się na rzucie rożnym i Barça schodziła na przerwę z bardzo bezpiecznym wynikiem.

Genialny gol Iniesty

Iniesta pożegnał kibiców piękną bramką na początku drugiej połowy, kiedy to doskonale uderzył zza pola karnego. Pinto był również tym, który pokazał wspaniałą grę na Camp Nou, ale nie był w stanie zatrzymać Moralesa, który zdobył bramkę pocieszenia.

Abidal gotowy

Kiedy wynik wydawał się być już przesądzony, Vilanova dokonał trzech zmian: Thiago za Iniestę, Alexis Sánchez za Villę, ale kiedy Abidal zmienił Piqué, to kibice zgotowali Francuzowi owację na stojąco za każdym razem, kiedy dotknął piłkę. Na Camp Nou było bardzo często słychać „Mistrzowie, mistrzowie!” i tak oto zakończył się sezon.

FC Barcelona 4-1 Málaga

3″ Villa 1-0 (asysta Pedro)

14″ Cesc 2-0 (asysta Iniesta)

16″ Montoya 3-0

52″ Iniesta 4-0 (asysta Xavi)

56″ Morales 4-1 (asysta Jesús Gámez)

FC Barcelona: Pinto – Montoya, Piqué (74″ Abidal), Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta (55″ Thiago) – Pedro, Cesc, Villa (78″ Alexis)

Ławka rezerwowych: Valdés, Abidal, Song, Jonathan dos Santos, Thiago, Tello, Alexis

Màlaga: Caballero – Gámez, Weligton, Lugano, Eliseu – Joaquin (70″ Seba Fernández), Toulalan, Camacho, Isco (80″ Saviola) – Baptista, Santa Cruz (45″ Morales)

Ławka rezerwowych: Pol, Antunes, S. Sánchez, Morales, Portillo, Seba Fernández, Saviola