04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.21godz.30min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Znamy decyzję w sprawie przyszłości Sergi Roberto

Znamy decyzję w sprawie przyszłości Sergi Roberto

Sekretariat techniczny FC Barcelony podjął już decyzję odnośnie przyszłości Sergi Roberto w klubie blaugrana.

W przyszłym sezonie Sergi Roberto dostanie szansę na grę dla pierwszego zespołu. Po czterech latach spędzonych w Barçy B z końcem tego miesiąca wejdzie w życie klauzula, która uczyni z niego zawodnika pierwszego zespołu, podobnie jak w przypadku Rafy Alcántary, Gerarda Deulofeu, Oiera Olazábala i Kiko Femeníi. Tito Vilanova postanowił postawić na Sergi Roberto w przyszłym sezonie, więc w pierwszym zespole będzie pięciu środkowych pomocników, jeśli Thiago będzie chciał kontynuować grę na Camp Nou, czego pragnie trener.

Vilanova w młodym pomocniku widzi cechy, których nie dostrzega w innych graczach pierwszej drużyny. Od paru lat zawodni z Reus jest jednym z najbardziej chwalonych przez swoich trenerów, którzy na poszczególnych szczeblach wiekowych widzieli w nim charakter i umiejętności na grę w pierwszym zespole. Logiczne jest, że zawodnik trafił w końcu do pierwszego zespołu, ale z kolei nadmiar transferów może uniemożliwić mu częstą grę.

21-letni pomocnik całe piłkarskie życie spędził w Barcelonie, do której trafił w sezonie 2006/07, więc perfekcyjnie zna jej system gry. Każdego roku otrzymuje bardzo pozytywne raporty dotyczące swojego rozwoju. Postrzega się go jako szybkiego i inteligentnego piłkarza, który może grać „box to box”, jest silny fizycznie i umie współpracować z kolegami. Świetna inwestycja na przyszłość.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/06/znamy-decyzje-w-sprawie-przyszlosci-sergi-roberto/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.