5dn.12godz.4min.

Abidal gra jako kapitan, Bojan trafia

Wczorajszego wieczora Éric Abidal wystąpił w swoim pierwszym meczu AS Monaco jako kapitan tego zespołu, a Bojan Krkić zdobył swojego debiutanckiego gola w barwach Ajaxu.

Monaco rozegrało w sobotę kolejny mecz przygotowujący do nowego sezonu. Na pewno nie wyszedł on tak jak zakładałby to Claudio Ranieri, bo jego zespół przegrał 0-1 z niemieckim Augsburgiem.

Mimo tego ważną częścią tego spotkania był występ Érica Abidala. Kilka godzin przed meczem trener Monaco oświadczył, że to Francuz zostanie nowym kapitanem jego drużyny, a w meczu z Augsburgiem wystąpił już z kapitańską opaską.

Oczywiście Abidal zagościł w podstawowym składzie i grał aż do przerwy, w trakcie której Ranieri zmienił aż 10 zawodników z pola, jedynym, który został był bramkarz Monaco.

Bojan już trafia

Z kolei Bojan Krkić zdobył swojego pierwszego gola dla Ajaxu w drugim meczu presezonu. Wystąpił w numerze 7, mimo że należy do niego 11, w spotkaniu z niemieckim Werderem Brema.

W 44. minucie Bojan zdobył gola na 2-0, a warto też przypomnieć, że przy pierwszej bramce zaliczył asystę. Frank de Boer wierzy w Bojana, a ten pokazuje mu, że trener podjął trafną decyzję.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/07/abidal-gra-jako-kapitan-bojan-trafia/