2dn.20godz.4min.

Ciekawostki z meczu z Vålerengą

Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek ze spotkania Barça-Vålerenga.

Pierwsze zwycięstwo Barçy w czasie trwania przygotowań do sezonu 2013/2014 niesie za sobą kilka ciekawych faktów.

1. Był to pierwszy występ FC Barcelony w nowych strojach domowych, który został dodatkowo uczczony zwycięstwem.

2. Alexis Sánchez został autorem pierwszego gola dla Dumy Katalonii w presezonie 2013/14. Napastnik otworzył wynik spotkania w czwartej minucie.

3. Był to mecz, w którym Barça pokazała swój potencjał ofensywny. Zespół oddał 12 strzałów w światło bramki, przy czym siedem z nich zakończyło się golem. To bardzo wysoka skuteczność.

4. Gol zdobyty przez Leo Messiego przybliżył go do rekordu strzeleckiego Paulinho Alcântary, który w latach 1912-1927 zdobył dla FC Barcelony 368 bramek. Argentyńczyk ma ich do tej pory na swoim koncie 336.

5. Alexis z trzema asystami i Leo Messi z dwiema to zawodnicy, którzy najlepiej obsługiwali swoich kolegów w ataku.

6. Román i Dongou to piłkarze, którzy zdobyli w swoim debiutanckim meczu bramki dla pierwszego zespołu FC Barcelony. Katalończyk strzelił siódmą bramkę, natomiast Kameruńczyk piątą i szóstą.

7. W pierwszej drużynie zadebiutował Sergi Samper. Ten młody piłkarz zmienił Songa w przerwie meczu i zajął jego pozycję na boisku.

8. FC Barcelona nie wygrała 7:0 od 29 kwietnia 2012 roku. Wtedy goleadę w meczu z Rayo Vallecano urządzili sobie Messi (2), Pedro (2), Alexis, Keita i Thiago.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/07/ciekawostki-z-meczu-z-valerenga/