1dn.12godz.6min.

Debiuty Krkicia i Abidala w nowych drużynach

Bojan Krkić i Éric Abidal mają już za sobą debiuty, odpowiednio w Ajaxie Amsterdam i AS Monaco. Były to oczywiście spotkania towarzyskie.

Bojan Krkić zagrał wczoraj pod wodzą Franka De Boera, a klub ze stolicy Holandii pokonał 5:1 ekipę RKC Waalwijk. Były napastnik FC Barcelony pojawił się na murawie w 63. minucie, nie zdobył gola, ale też nie zaliczył wielu udanych akcji. Bohaterem meczu został Derk Boerrigter, który zdobył hat-tricka. Czwartego gola uzyskał Ruben Ligeon, a piątego Boban Lazic. Honorowy gol dla Waalwijk padł po uderzeniu Roberta Brabera.

Abidal kapitanem

Francuz także ma za sobą pierwszy występ w tym roku dla AS Monaco. Wczoraj francuska drużyna uległa 2:3 w sparingu z Fortuną Düsseldorf. Abidal pojawił się na murawie w drugiej połowie i przejął opaskę kapitańską. Trener Monaco, Claudio Ranieri, sam przyznawał, że Abi będzie idealnym wyborem na kapitana. Były obrońca FC Barcelony wyglądał na boisku bardzo dobrze i świetnie antycypował ofensywne poczynania ekipy z Niemiec. Dwa gole zdobył Radamel Falcao, ale to nie wystarczyło nawet do remisu.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/07/debiuty-krkicia-i-abidala-w-nowych-druzynach/