04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.21godz.21min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Lionela Messiego

Konferencja prasowa Lionela Messiego

Na konferencji prasowej po dzisiejszym treningu pojawił się Lionel Messi. Pytania dotyczyły oczywiście nadchodzącego sezonu, celów drużyny, ale także samego Neymara.


La Pulga to pierwszy zawodnik, który pojawił się na konferencji prasowej w sezonie 2013/2014. Argentyńczyk powiedział, że „cele są takie, jak na początku każdego presezonu. Mam nadzieję, że uda nam się je osiągnąć”.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań na temat Neymara i jego adaptacji w stolicy Katalonii. „Myślę, że to wspaniały zawodnik, teraz dołączył do drużyny, gdzie jest pełno gwiazd i wydaje mi się, że będzie się prezentował równie dobrze, jak dotychczas, a także nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. W zespole są świetni ludzie. Osobiście nie znam go za dobrze, ale wydaje się być bardzo fajnym człowiekiem. Jest także bardzo mocny w indywidualnych pojedynkach i sposób w jaki gramy, będzie stwarzał mu ku temu okazje. Z pewnością wiele wniesie do drużyny”, dodał.

 

Messi w końcówce poprzedniego sezonu zmagał się z kontuzją, ale teraz jest w stu procentach zdrowy. „Od dłuższego czasu nie byłem kontuzjowany, ale zawsze istnieje ryzyko i to może się przytrafić każdemu z nas. Nie był to bardzo poważny uraz, ale grałem, gdy nie byłem w pełni sił i to tylko pogarszało sprawę, ale wiedziałem o tym i nie żałuję”.

 

Argentyńczyk także powiedział kilka słów na temat rywali Dumy Katalonii w nadchodzącym sezonie. Na szczeblu europejskim „Bayern ma znakomitą drużynę. Pokazali to między innymi, wygrywając Ligę Mistrzów w przekonujący sposób, a z Guardiolą będą jeszcze lepsi”. Na krajowym podwórku najgroźniejszy będzie oczywiście Real Madryt, ponieważ „co roku mają lepszych piłkarzy i przez to jaką są drużynę oraz co znaczy ten klub. To będzie bardzo trudna liga”.

 

Na koniec napastnik FC Barcelony został zapytany o sprawę podatkową, ale Messi podchodzi do tego wszystkiego bardzo spokojnie. „Moi prawnicy i doradcy, ludzie, którym ufam i znają się na tym, na pewno rozwiążą tę sprawę. Niezbyt wiele wiem na temat tego wszystkiego”, zakończył.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/07/konferencja-prasowa-lionela-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.