31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.29min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar przejmie „11”

Neymar przejmie „11”

Transfer Thiago pozwoli brazylijskiej gwieździe na przejęcie numeru, który towarzyszył mu podczas sukcesów w Santosie.

 

Wszystko wskazuje na to, że Neymar będzie mógł kontynuować grę w Barçy z numerem, z którym stał się gwiazdą w Santosie. Ze względu na transfer Thiago Alcántary do Bayernu, numer „11” może zyskać nowego właściciela w nadchodzącym sezonie.

 

Brazylijski crack nie chciał komentować w dzień prezentacji jaki będzie miał numer. „Dla mnie „11” to symboliczny numer, ale nadal jest to liczba jak każda inna, najważniejsze jest dla mnie, że spełniły się moje marzenia odnośnie gry w Barçy i mogę grać z jakimkolwiek numerem”, powiedział kilka dni po oficjalnej prezentacji jako gracz Barcelony. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że historia Neymara jest ściśle związana z tym numerem. Zdecydował on, że nadszedł czas zaprzestania używania numeru „7” Robinho i pora napisać własną historię „11”.

 

Najlepsze lata Neymara w Santosie były związane z decyzją o zmianie numeru. Jego upodobanie do „11” wynikało z podziwu do Romário, jednego z pierwszych idoli w dzieciństwie. Napastnik miał okazję nosić „10” na plecach, która zarezerwowana jest dla najlepszych. Jednak gwiazda odrzuciła tę ofertę, wiedząc, że będac porównywanym do Pelé będzie musiał się zmagać z dodatkową presją. Neymar uniknął tego w Santosie, ale zgodził się podjąć rękawicę w reprezentacji, gdzie obecnie występuje z „10”.

 

W listopadzie ubiegłego roku, zawodnik i jego współpracownicy zdecydowali, że nadszedł czas, aby wykorzystać wizerunek zawodnika i stworzyć znak „NRJ11”. Mając świadomość, że gracz jest chodzącą maszyną do robienia pieniędzy, a jego przejście do Europy jest coraz bliższe, doradcy poradzili mu, aby stworzył własną markę, tak jak mają je inni najlepsi gracze.

 

Kiedy Neymar podpisywał kontrakt z Barçą, był świadomy, że istnieje ryzyko utraty firmowego numeru. I choć był gotów odstąpić go w zamian za grę w katalońskim klubie, jego przyjaciele nosi jego koszulki Barçy z numerem „11” w dniu prezentacji. Neymar nawet przy zmianie numeru nie byłby pierwszym zawodnikiem, który zmienia swój znak firmowy. W podobnej sytuacji był Cristiano Ronaldo, kiedy opuszczał Manchester United (CR9), aby grać dla Realu Madryt (CR7).

 

Rozważana była także zmiana na numer „7”, który zwolnił David Villa, przenosząc się do Atlético Madryt. Jednak w obliczu transferu Thiago, numer Neymara w nadchodzącym sezonie jest praktycznie pewny.

 

Źródło: Sport.es / Własne

 

mainXX:/2013/07/neymar-przejmie-11/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.