29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.59min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puyol: Jesteśmy przy Tito

Puyol: Jesteśmy przy Tito

Carles Puyol wziął udział w poniedziałkowej konferencji prasowej na Ciutat Esportiva Joan Gamper. Kapitan FC Barcelony ujawnił, jakie uczucia pojawiły się w klubowej szatni tuż po usłyszeniu wiadomości o niekontynuowaniu pracy na stanowisku trenera Barçy przez Tito Vilanovę.


„Prawda jest taka, że to był dla nas ogromny cios. Niestety, ostatnio otrzymaliśmy kilka takich. Ten jednak był o wiele bardziej silniejszy. W ogóle nie spodziewaliśmy się czegoś takiego. Zespół nadal będzie występował. Teraz jesteśmy blisko Tito. Pragniemy życzyć mu dużo sił. Wyjaśniliśmy sobie całą sytuację, a w tym czasie on potwierdził, że jest bardzo silny. My jesteśmy cały czas przy nim”, powiedział Carles Puyol.

 

Centralny obrońca Barcelony poszedł nawet o krok dalej i powiedział, że teraz kataloński zespół zyskał nową motywację do stawienia czoła przyszłości. „To jest dla nas nietypowa sytuacja. Zawsze trudno jest rezygnować ze stanowiska trenerskiego. To jest jednak choroba, a w tym przypadku to człowiek jest najważniejszy. Tito poprosił nas, abyśmy dali z siebie wszystko dla klubu, a to będzie najlepszy sposób, w jaki będziemy mogli mu pomóc. To jest coś, co będziemy starać się robić. Nadal będziemy pracować najlepiej, jak potrafimy, starając się dawać szczęście i cieszyć się z dobrej gry”, dodał zawodnik Barcelony.

 

Carles Puyol został również zapytany o to, kto będzie nowym trenerem katalońskiego klubu. Centralny obrońca przyznał jednak, że to pytanie nie powinno byś skierowane do niego, lecz do zarządu, bo to on się zajmuje tego typu sprawami. „Wszystkie nazwiska wymieniane w mediach są odpowiednio przygotowane, aby zarządzać Barçą. Kiedy przyjdzie nowy trener, my będziemy starać się mu pomóc, jak tylko będziemy potrafili. My mamy swój sposób gry i swoją filozofię. Jestem przekonany, że zarząd poszuka trenera, który będzie pasował do tej charakterystyki, a wybór będzie dobry”, powiedział jeden z kluczowych zawodników w szatni Barcelony.

 

Jeżeli chodzi o sprawy osobiste i chorobę, z którą w ostatnim czasie zmagał się obrońca, to Carles Puyol powiedział, że nie będzie występował na boisku do czasu, aż nie poczuje, że jest gotowy na 100%. „W tej chwili jestem w trakcie powrotu do zdrowia. Prawda jest jednak taka, że już teraz chciałbym trenować z moimi kolegami z drużyny, ale niestety jeszcze nie mogę tego robić. Nie znam jeszcze dokładnego terminu, kiedy to się stanie, ale na razie nie chcę się z tym śpieszyć. Ostatni rok był dla mnie bardzo trudny, przeszedłem trzy operacje, dlatego jak powrócę, chciałbym móc dać z siebie 100%”, przyznał centralny obrońca.

 

Na zakończenie kapitan Barcelony został zapytany o dwa nazwiska zawodników występujących w katalońskim klubie – Neymara i Cesca. „Neymar to bardzo dobry gracz, świetnie spisujący się w pojedynkach jeden na jednego. Jest młody, ale zdążył już rozegrać kilka ważnych spotkań. Jest więc gotowy do występów w Barcelonie. Jeżeli chodzi o Cesca, to nie sądzę, żeby odszedł gdziekolwiek.”, stwierdził Carles Puyol.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/07/puyol-jestesmy-przy-tito/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.