5dn.2godz.35min.

Ronaldinho wygrywa Copa Libertadores

Atlético Mineiro pokonało Olimpię Asuncion w serii rzutów karnych 4:3 i sięgnęło po Copa Libertadores! W barwach gospodarzy gra Ronaldinho, który zapisał się na kartach historii. Brazylijczyk jest pierwszym zawodnikiem, który wygrał Mundial, Ligę Mistrzów, Złotą Piłkę i Copa Libertadores.

To miała być wisienka na torcie w karierze tego fenomenalnego Brazylijczyka i tak się stało. W pierwszym meczu finałowej rozgrywki Atlético Mineiro przegrało 0:2 z Olimpią Asuncion, ale na własnym boisku udało się odrobić straty i wygrać 4:3 w serii rzutów karnych.

Gole zdobywali Jô (46. minuta) i Leândro Silva (87. minuta). Ekipa gospodarzy musiała sobie radzić w osłabieniu, gdyż w 85. minucie czerwoną kartkę zobaczył Julio Manzur. W serii rzutów karnych Ronaldinho prawdopodobnie miał podejść do jedenastki jako ostatni, ale chwilę wcześniej nie trafił Miranda i gospodarze zostali zwycięzcami.

Ronaldinho został pierwszym piłkarzem w historii, który wygrał Mundial, Ligę Mistrzów, Złotą Piłkę i Copa Libertadores. Oczywiście to nie są wszystkie trofea, który ma na swoim koncie. W grudniu drużyna Atlético być może zmierzy się z Bayernem Monachium pod wodzą Pepa Guardioli podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Ronaldinho będzie miał w tym meczu coś do udowodnienia byłemu trenerowi FC Barcelony.

Źródło: MundoDeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/07/ronaldinho-wygrywa-copa-libertadores/