18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.13min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Szczegóły Peace Tour: Do Palestyny i Izraela poleci cała drużyna

Szczegóły Peace Tour: Do Palestyny i Izraela poleci cała drużyna

W sobotę 3 sierpnia, dzień po rozegraniu meczu o Puchar Gampera z Santosem, oficjalna delegacja FC Barcelony wyruszy do Palestyny i Izraela w historyczną podróż, której celem będzie wzmocnienie więzi z przywódcami obu społeczności i budowa mostu dialogu na rzecz pokoju, a także bezpośredni kontakt z kibicami, których klub ma wielu na Bliskim Wschodzie.

Zespół FC Barcelony, z Sandro Rosellem na czele, przyjęty zostanie przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa w Betlejem i premiera Binjamina Netanjahu oraz prezydenta Izraela, Szimona Peresa, w Jerozolimie.

Peace Tour to inicjatywa, która odbędzie się przy nieocenionej współpracy rządów Izraela i Palestyny, a podczas której oprócz samych wizyt instytucjonalnych, odbędą się mini gry z dziesiątkami najmłodszych fanów z obecnością wszystkich możliwych zawodników zespołu Gerardo Martino – w tym Leo Messiego, Neymara i piłkarzy, którzy odpoczywają nadal po Pucharze Konfederacji. Organizacją zajęła się FC Barcelona przy współpracy z rządami Palestyny i Izraela.

3 sierpnia oficjalne przyjęcie przez Abbasa

W sobotę 3 sierpnia ekspedycja z Katalonii przybędzie o 14:30 czasu lokalnego na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie. Oprócz zawodników i trenerów, z zespołem udadzą się prezydent Sandro Rosell, dyrektorzy Josep Maria Bartomeu, Javier Faus, Jordi Cardoner, Jordi Moix, Ramon Pont, Didac Lee, Josep Ramon Vidal-Abarca i dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta. Po dotarciu do Palestyny, delegacja uda się do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Na godzinę 18 przewidziana jest wizyta w Mukaacie w Betlejem, gdzie zespół zostanie oficjalnie przyjęty przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mabhouda Abbasa, oraz władze lokalne.

Później jeszcze tego samego dnia zespół uda się na Stadion Miejski w Durze, niedaleko Hebronu. Obiekt ten pomieścić może 24 500 widzów i to na nim zawodnicy FC Barcelony odbędą różne mini gry z udziałem najmłodszych palestyńskich kibiców.

Oficjalne przyjęcie przez Netanjahu i Peresa

Dzień później, w niedzielę 4 sierpnia, delegacja FC Barcelony uda się pod Ścianę Płaczu w Jerozolimie, po czym zostanie przyjęta przez premiera Binjamina Netanjahu i prezydenta Izraela Szimona Peresa w rezydencji prezydenckiej. Wieczorem, o godzinie 18:00 w Tel Awiw-Jafa na stadionie Bloomfield, który może pomieścić 14 500 widzów, pierwszy skład FC Barcelony odbędzie kolejne mini gry z dziećmi, wśród których obecni będą podopieczni Centrum Peresa Na Rzecz Pokoju.

Aby zaznaczyć to wydarzenie, ministerstwo edukacji, reprezentowane przez minister Rabbiego Shay Pirona, rozpocznie kampanię na rzecz tolerancji i pokoju, która potrwa przez cały rok szkolny 2013/14 we wszystkich szkołach w kraju, a jej mottem będzie „Tym innym jestem ja”. Premier Netanjahu i prezydent Peres również będą obecni tego dnia na Bloomfield.

Pobyt w Palestynie i Izraelu zakończy się o północy, kiedy to pierwszy zespół uda się na pokład samolotu, którym poleci do Bangkoku, aby tam rozpocząć azjatycką część presezonu.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/07/szczegoly-peace-tour-do-palestyny-i-izraela-poleci-cala-druzyna/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.