24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
23dn.12godz.23min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sztab Tito już prawie kompletny

Sztab Tito już prawie kompletny

Zbliża się drugi rok Tito na ławce trenerskiej Barçy. Jego celem jest otocznie drużyny najbardziej zaufanymi ludźmi, dlatego robi wszystko, aby zmierzać w tym kierunku.


Ostatnim, który zdecydował się przystąpić do tego projektu jest Joan Francesc Ferrer czyli Rubi, o czym oficjalnie poinformował sam klub. Będzie on sprawował funkcję asystenta trenera i będzie miał duży wpływ na wszystkie sprawy dotyczące taktyki zespołu i przygotowania strategii.

 

Jednak Rubi nie jest ostatnim wzmocnieniem sztabu szkoleniowego Barçy. Już wkrótce dołączy do niego Jaume Torras z Manlleu, gdzie był dyrektorem sportowym. O jego nazwisku mówiono już rok temu. Jednak dopiero teraz do Barçy dołączy Torras z Jordim Melero, gdzie będą mieli bardzo odpowiedzialne zadanie dotyczące analizy rywala. Zastąpią oni Domèneca Torrenta i Carlesa Plancharta, którzy przeszli z Pepem Guardiolą do Bayernu. Z poprzedniej ekipy został jedynie Álex García, więc to jasne, że potrzebne były wzmocnienia. Warto podkreślić, że były dyrektor sportowy z Manellu utrzymuje dobre relacje z Tito Vilanovą, którego poznał w młodości w Barcelonie, gdzie był bramkarzem w canterze.

 

Sztab szkoleniowy Barçy powoli się kształtuje, choć tak naprawdę trzeba jeszcze znaleźć jeszcze jedną osobę na miejsce Emili Ricarta. Numerem jednej jest fizjoterapeuta reprezentacji Hiszpanii – Raúl Martínez. Jego losy są jednak nieznane. Współpracę z Vilanovą na pewno będzie kontynuował Jordi Roura, a ponadto Aureli Altimira, Edu Pons, Juanjo Brau, Paco Seirulo, Edu Pons oraz trener bramkarzy – José Ramón de la Fuente. Celem jest skompletowanie całego sztabu przed rozpoczęciem presezonu.

 

Infografika na temat sztabu szkoleniowego Barcelony na sezon 2013/2014

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.