Tito jest za wypożyczeniem Bartry

Tito jest za wypożyczeniem Bartry

Można powiedzieć, że po Dos Santosie, Montoyi, Tello, Thiago i Deulofeu taka sama sytuacja jest w przypadku Marca Bartry – Tito Vilanova liczy na niego, ale nie może zagwarantować mu występów, co widzieliśmy zresztą w minionym sezonie.

Marc Bartra wygrał Mistrzostwa Europy U-21 tworząc podstawową parę stoperów razem z Íñigo Martínezem po bardzo trudnym sezonie. Kataloński defensor grał bardzo rzadko i nie cieszył się zaufaniem trenera, a jego przyszłość na Camp Nou nawet teraz nie jest jasna.

Tito twierdzi, że rozumie, że zawodnik ma w sobie potencjał pozwalający mu na triumfy z Barçą, ale teraz nie jest w stanie zapewnić mu ważniejszej roli niż ta, którą pełnił w minionym sezonie. Trener uważa, że w ciągu najbliższych miesięcy zawodnik wykona krok naprzód, którego nie zrobił do tej pory, co było powodem małej liczby występów.

W sztabie trenerskim mówi się też, że kiedy Bartra dostawał już szansę, nie wykorzystywał jej w pełni. Nikt nie wątpi w niego ani jego możliwości, ale trenerzy proszą go o więcej. Dlatego właśnie Tito Vilanova uważa, że najlepszym wyjściem będzie wypożyczenie Marca na ten sezon do zespołu, który da mu to czego Barcelona zaoferować nie może.

Tito jest przekonany, że grając przez kilka miesięcy w klubie, na którym nie ciąży tak wielka presja, Bartra poprawi w sobie cechy, których wymagają od niego trenerzy. Początkowo żadne wypożyczenie nie wchodziło w grę, bo Bartra jest uważany za jednego z zawodników pierwszego zespołu w przyszłości, jednak obecnie pracuje się nad umożliwieniem takiego właśnie rozwiązania. Mimo wszystko to sam zawodnik zadecyduje o tym jak będzie miał wyglądać jego przyszły sezon, to do niego należy ostatnie słowo. Gracz nie zakończył satysfakcjonująco swojego pierwszego sezonu w pierwszym zespole i tak samo ocenia się to czego w nim dokonał. On na pewno ma potencjał na odniesienie w przyszłości sukcesów z Barçą, ale musi iść w ślady Rafinhi i Deulofeu, aby nie stracić kolejnego roku.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB