Villa przejdzie do Atlético?

Villa przejdzie do Atlético?

To właśnie David Villa został wybrany do zastąpienia Radamela Falcao w Atlético. Transfer Álvaro Negredo staje się prawie nieosiągalny, z powodu wysokich roszczeń Sevilli, a także zainteresowania Manchesteru United. Dlatego klub ze stolicy jest gotowy na sprowadzenie napastnika Barcelony.

El Guaje znajduje się na pierwszym miejscu na liście kandydatów do wzmocnienia ataku drużyny znad Manzanares. Klub już od dawna myślał o tym transferze, ale jak do tej pory wciąż liczył na przyjście Negredo. W ostatni czwartek hiszpański napastnik spotkał się w Gijón z Miguelem Ángelem Gil Marínem i José Luisem Pérezem Caminero. Podczas serdecznej rozmowy wykorzystano okazję na zaprezentowanie Villi projektu, w którym głównym zadaniem był powrót zespołu do Ligi Mistrzów. Ukazano także jak ważną rolę odgrywałby zawodnik w Atlético.

 

Asturyjski napastnik był bardzo zainteresowany ofertą zaproponowaną mu przez dyrektora sportowego Atlético. Jedyną przeszkodą tej operacji wydaje się być po raz kolejny cena, którą za transfer proponuje Barcelona (około 11 milionów euro). Z jednej strony Barça chciałaby sprzedać napastnika, który nie pasuje do jej planów, ale z drugiej strony zawodnik ma jeszcze ważny przez rok kontrakt.

 

Pozostałe opcje

 

Z takimi klubami jak Tottenham André Villasa Boasa, Arsenal z Santi Cazorlą, który przekonuje napastnika do przejścia do Anglii i w końcu Fiorentina, która w ostatniej chwili dołączyła do grona zainteresowanych napastnikiem Barcelony, sytuacja Atlético nie jest wcale prosta. Mimo wielu konkurentów ten klub ma jedną znaczącą zaletę, której brakuje wszystkim pozostałym – w Madrycie Villa mógłby kontynuować karierę zarówno w lidze hiszpańskiej jak i Lidze Mistrzów. Nie można jednak zapomnieć o ważnym kontrakcie i wysokim wynagrodzeniu, jakie Hiszpan otrzymuje w Barcelonie. Jednak mimo wszystko zarząd Barçy planuje spotkanie z przedstawicielami Atlético, aby omówić warunki ewentualnego transferu. Katalończycy wymagają kwoty wyższej niż 10 milionów za sprzedaż napastnika, choć z drugiej strony wiedzą, że być może będą zmuszeni obniżyć swoje wymagania, aby pozwolić odejść piłkarzowi, który będzie odgrywał drugorzędną rolę w projekcie sportowym Barçy.

 

Klub znad Manzanares jest zdolny spełnić warunki postawione przez kataloński klub, aby osiągnąć transfer Villi. On ma jeden cel i chce osiągnąć go jak najszybciej bez stwarzania niepotrzebnych problemów. Simeone pragnie jak najszybciej wzmocnić się przed nadchodzącym sezonem, zaś podpisanie umowy z nowym napastnikiem jest dla niego priorytetem.

 

Celem występ w Brazylii

 

Niewielka liczba występów klubowych w ostatnim sezonie sprawiła, że i w reprezentacji stracił swoją pozycję lidera. Hiszpan chce odwrócić te niekorzystne okoliczności i wie, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zmieni swoje otoczenie klubowe. Atlético oferuje mu występy w lidze, którą dobrze zna. Zmiana koszulki klubowej na czerwona-białą może sprawić, że Villa stanie się ponownie ‘7’ reprezentacji Hiszpanii.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB