Xavi doceniony za sportową postawę

Xavi doceniony za sportową postawę

Agrupació Barça Jugadors po raz drugi z rzędu postanowiło, że Xavi Hernández otrzyma wyróżnienie za najbardziej sportową postawę w minionym sezonie. Innymi nominowanymi do tej nagrody byli Abidal, Iniesta, Messi, Pedro i Puyol.

Wyróżnienie Premi Barça Jugadors przyznawane jest przez Agrupació Barça Jugadors dla zawodnika, który w minionym sezonie cechował się najbardziej czystą grą. Dziś na Camp Nou zadecydowano o tym, że czwartą edycję wręczenia tej nagrody wygra Xavi Hernández – już drugi raz z rzędu.

Wybór zawodników nominowanych do tego wyróżnienia miał miejsce od 2 do 30 czerwca. Swojego kandydata mógł zgłosić każdy za pośrednictwem fanpage Agrupació Barça Jugadors na facebooku lub wykorzystując do tego celu Twittera.

Solidarny człowiek

Zgromadzona dziś komisja zgodnie przyznała, że Xavi to „wielka osobowość piłkarska. Potrafi uogólniać i przekazywać globalnie wartości barcelonizmu”.

Swoją solidarność z innymi i poszanowanie wartości klubu Xavi okazywał już niejednokrotnie, także na boisku. Ostatnio mogliśmy obserwować to podczas meczu z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Tamtego wieczora zawodnik z Terrassy po zdobyciu gola z rzutu karnego złapał się za głowę, dedykując bramkę chłopcu choremu na białaczkę, któremu uprzednio podarował swoją koszulkę.

Pierwszą edycję nagrody, za sezon 2009/10, otrzymał Bojan Krkić. Drugim zwycięzcą był Andrés Iniesta, a kolejne dwa wyróżnienia otrzymał Xavi.

Źródło: FCBarcelona.cat

 

 

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB