18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.37min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zespół zostanie zaprezentowany podczas Pucharu Gampera

Zespół zostanie zaprezentowany podczas Pucharu Gampera

Po raz pierwszy od czterech lat mecz o Puchar Gampera będzie pierwszym spotkaniem na Camp Nou w nowym sezonie i wtedy właśnie zostanie zaprezentowany skład pierwszego zespołu FC Barcelony.

Po raz ostatni mecz o Puchar Gampera otwierał sezon w 2009 roku. Barça przegrała wtedy 0-1 z Manchesterem City.

W tym roku Puchar Gampera odbędzie się 2 sierpnia, co spowoduje przesunięcie na późniejszy termin meczów ligowych i o Superpuchar Hiszpanii. Inaczej było w poprzednim sezonie, kiedy to Barça zadebiutowała na Camp Nou ogrywając w pierwszej kolejce ligowej Real Sociedad 5-0, a następnego dnia podjęła Sampdorię w ramach meczu o Puchar Gampera (0-1).

Dwa i trzy lata temu to Superpuchar Hiszpanii jako pierwszy zagościł na Camp Nou. W 2011 roku Barcelona pokonała Madryt na pięć dni przed meczem z Napoli w Pucharze Gampera (5-0), a rok wcześniej Sevilla wypunktowała Barçę zanim ta zagrała w Pucharze Gampera z Milanem z Ronaldinho w składzie (1-1 i 3-1 w karnych).

To czwarty taki przypadek w ostatnich dziesięciu latach kiedy spotkanie o Puchar Gampera inauguruje nowy sezon na Camp Nou. Oprócz spotkania z City w 2009 było tak w roku 2007 i 2004, oba spotkania rozegrane były z Interem Mediolan (5-0 i 2-1).

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/07/zespol-zostanie-zaprezentowany-podczas-pucharu-gampera/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.