09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.9min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça i Qatar Airways: Umowa na 100 milionów euro

Barça i Qatar Airways: Umowa na 100 milionów euro

Oficjalna umowa sponsorka między Qatar Airways, a FC Barceloną została ogłoszona dzisiaj na prezentacji w Auditorium 1899, w której udział wzięli prezydent klubu Sandro Rosell, wiceprezydent Javier Faus, a także Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways. Umowa została zawarta pod hasłem: „zespół, który łączy świat”.

W prezentacji dowiedzieliśmy się, iż reklama Qatar Airways będzie obecna na koszulkach Barçy, ale nie tylko. Mianowicie logo linii lotniczej ma pojawić się na krzesełkach Camp Nou. Co więcej Qatar Airways pozyskał prawa do posiadania swojego działu w klubowym muzeum. Jednakże Rosell odrzucił propozycję zmiany nazwy stadionu. Prezydent klubu powiedział, iż „zawodnicy nie pobrali żadnych opłat za wykorzystanie ich wizerunku w reklamach Qatar Airways”.

Sandro Rosell na konferencji powiedział także, iż propozycja została przyjęta, bowiem linie lotnicze „dążą do doskonałości, tak jak klub. Będą również pośrednim sponsorem miasta i całej Katalonii”.

Pytany o aferę związaną z jego firmami w Brazyli, powiedział: „To moje życie prywatne i chyba nie muszę tego wyjaśniać. To wszystko działo się, zanim zostałem prezydentem klubu. Nie myślę teraz o tym. Jednak niech wszyscy wiedzą, że działam legalnie, uczciwie, przejrzyście i spełniam swoje deklaracje”.

Linia lotnicza zapłaci FC Barcelonie łącznie 30, 32 i 33,5 miliona euro kolejno w trzech sezonach. W umowie została również zawarta klauzula, która zawiera premię w wysokości 5 mln euro, w przypadku gdy klub zdobędzie Ligę Mistrzów. W zamian Qatar Airwyas pomaluje pięć samolotów w barwach Blaugrany.

Javier Faus zadbał o wyjaśnienie niektórych punktów w umowie. „Umowa przewiduje, że nazwę na koszulce można zmienić tylko raz. Umieściliśmy na koszulkach Qatar Airways i wszyscy w zarządzie to zaakceptowali”, powiedział.

„Wedle nowych przepisów, jeśli umowa miałaby zostać przedłużona, musiałoby wyrazić na to zgodę Zgromadzenie Delegatów”, dodał.

Jeśli chodzi o możliwość sponsorowania pozostałych sekcji, Faus odpowiedział: „Umowa nie zawiera sponsorowania innych sekcji. Musimy poszukać sponsorów dla innych sekcji, ale to nie jest takie łatwe”, powiedział.

Tymczasem Akbar Al-Baker jest bardzo zadowolony z współpracy i relacji między obiema stronami mówiąc, iż „wierzy w owocną współpracę”. „FC Barcelona to klub z największą liczbą fanów na całym świecie, dlatego moja firma chce współpracować z tym klubem. Ta umowa jest naszą furtką do Europy, ale nie będziemy kontrolować klubu”, zakończył.

 

Źródło: Sport.es/MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.