3dn.18godz.18min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça – najwięcej tytułów, Messi – najlepszym strzelcem

Już dzisiaj wieczorem czekają nas wielkie emocje związane z Superpucharem Hiszpanii. FC Barcelona jest najbardziej utytułowaną drużyną w tych rozgrywkach, ma w swoich szeregach najlepszego strzelca w historii Superpucharów i to ona jest uważana za faworyta, choć nie można powiedzieć, że czeka ją proste zadanie.

FC Barcelona zdobyła najwięcej Superpucharów Hiszpanii w całej historii tych rozgrywek. Z 10 tytułami przewyższa o jedno zwycięstwo Real Madryt, który rok temu wygrał te trofeum.

Z drugiej strony boiska stanie Atlético, który wywalczył tylko jeden Superpuchar Hiszpanii w całej historii swoich występów. To było w 1985 roku, właśnie w spotkaniu z Barceloną (3:1 i 1:0). Wtedy trenerem Barçy był Terry Venable, zaś Luis Aragonés prowadził zespół z Madrytu.

Jednak w trzech pozostałych przypadkach, gdy naprzeciw siebie stawały właśnie te dwa zespoły (w latach 1991,1992 i 1996), to Barça wychodziła zwycięsko.

Ciekawostką jest fakt, że zawsze, gdy Atlético występowało w Superpucharze Hiszpanii, to jej przeciwnikiem była Barcelona. Tegoroczne rozgrywki nie będą wyjątkiem.

Trzecim najbardziej utytułowanym zespołem w historii jest Deportivo La Coruña. Drużyna ta trzykrotnie zwyciężała w tych rozgrywkach, Pozostałe ekipy wygrywały tylko raz.

Jeżeli spojrzymy jednak na statystykę zwycięstw do liczby występów w Superpucharze Hiszpanii, to tutaj Madryt przewyższa Barcelonę. Drużyna ze stolicy wygrała 9 z 13 możliwych tytułów, co stanowi 69%, podczas gdy Barça zwyciężała w 10 z 18 występów, co stanowi 55%.

Messi – najlepszym strzelcem

Leo Messi pobił już wiele rekordów, także w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii. Napastnik Barçy jest najlepszym strzelcem w całej historii, zdobywając 10 bramek.

Argentyńczyk wystąpił w dziewięciu spotkaniach, co daje średnią ponad jednej bramki strzelonej na mecz. W ostatniej edycji tych rozgrywek zdobył dwie – jedną na Camp Nou i jedną na Bernabéu, jednak ostatecznie na niewiele się to zdało, bo to zespół prowadzony przez José Mourinho zdobył trofeum.

W 2011 roku Messi zdobył trzy bramki – także w spotkaniach z Realem Madryt. Tym razem raz trafiał na wyjedzie, a dwa razy u siebie, co spowodowało, że Barça wywalczyła tytuł. W 2010 roku w spotkaniu z Sevillą Argentyńczyk rozegrał zaledwie 38 minut na Sánchez Pizjuán i 90 minut na Camp Nou, gdzie zdobył hat-trick i znacznie przyczynił się do tego, że Barça wzniosła trofeum. W 2009 roku wystąpił tylko w jednym meczu z Athletikiem Bilbao na Camp Nou, jednak wystarczyło mu dwadzieścia minut by ustrzelić dublet.

Dziesięć bramek i trzy Superpuchary Hiszpanii – jeden z w meczu przeciwko Realowi Madryt, jeden z Sevillą i jeden z Athletikiem Bilbao. Argentyńczyk prawdopodobnie wystąpi w obu spotkaniach tegorocznej edycji tych rozgrywek i być może poprawi swój dorobek strzelecki. Rywalem będzie Atlético, a po ostatnim ligowym spotkaniu widzieliśmy, że Messi nie chce w tym sezonie zwalniać tempa i zrobi wszystko, by pomóc swojej drużynie wznieść kolejny puchar.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2013/08/barca-najwiecej-tytulow-messi-najlepszym-strzelcem/