1dn.23godz.18min.

FC Barcelona-Levante UD: Zwycięstwo na inaugurację sezonu (7:0)

Piłkarze Barcelony znakomicie rozpoczęli pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie. Pierwsza bramka padła już w 2. minucie, a jej autorem był Alexis. Później Katalończycy stopniowo powiększali swoją przewagę, wychodząc na przerwę z wysokim prowadzeniem aż 6:0. Po przerwie zawodnicy zwolnili tempo i do wcześniejszego wyniku dodali tylko jedną bramkę Pedro.

Tata Martino rewelacyjnie rozpoczął ligę, efektownie wygrywając z pierwszym rywalem. Barça dominowała przez 90 minut i zwyciężyła po bramkach Alexisa, Messiego (2), Alvesa, Pedro (2) i Xaviego.

Cóż za fantastyczny start! Debiut ligowy Taty Martino był arcydziełem. Wysublimowanym spektaklem. Zawodnicy podążali za wskazówkami argentyńskiego trenera: posiadanie piłki, płynna gra piłką, presja i szeroka gra. Levante było bezsilne na Camp Nou i już po 25 minutach przegrywało 4-0. Do przerwy 6-0. Rekord.

Lawina

Dominacja Barçy była ogromna. Kombinacja spektakularności i efektywności w pierwszej w połowie była idealna. Już po dwóch minutach, świetne podania piłki przez Mascherano, Pedro, Xaviego, Cesca i Alexisa dała Chilijczykowi możliwość zdobycia pierwszej bramki. Gra była bezwzględna wobec przyjezdnych, którzy nawet na chwile nie umieli utrzymać się przy piłce, Barça broniła się agresywnie i trzymała zwarte szyki. W przeciwieństwie do tej sytuacji, Duma Katalonii stwarzała sobie miejsce do przeprowadzania kolejnych ataków. W 11 minucie Busquets, Fàbregas, Messi i Pedro wypracowali bramkę na 2-0.

Messi był w formie, podczas gdy Cesc ciągle nękał defensywę Levante świetnymi podaniami. W 23. minucie, współpraca tych dwóch zaowocowała bramką Alvesa. Kibice nie zdążyli się otrząsnąć  i czwartą bramkę zdobył Pedro, pokonując bramkarza Levante, Keylora Navasa. Bramkarz jednak skutecznie obronił w kolejnych akcjach strzały Messiego i Xaviego oraz późniejszą próbę z rzutu wolnego. Messi zdobył jednak piątą bramkę z rzutu karnego w 41. minucie, po faulu na Adriano. Pozostał wciąż czas, który wykorzystał Xavi, zdobywając szóstą bramkę  pierwszej połowie. Niesamowite.

Neymar i jeszcze jedna bramka

Zawodnicy nieco odpuścili w drugiej połowie, ale nadal stwarzali okazje. Piqué miał ich kilka, podczas gdy Levante starało się bronić, bardziej dumą niż organizacją gry. W 61. minucie Neymar – jeden z kilku zagranicznych graczy, poza Iniestą, Albą i Tello, zszedł z ławki – w końcu odbył swój długo oczekiwany debiut. Tłum wyraził swoje zadowoleni, dając podobną owację do tej Messiego, kiedy zastąpił go Iniesta w 70. minucie.

Barça kontynuowała ataki, aż w końcu w 72. minucie ponownie do bramki trafił Pedro.

Zawodnicy Barçy cofnęli się nieco i rozgrywali długo piłkę, podczas gdy tłumy na Camp Nou zaczynały się nudzić. Tylko Neymar okazywał chęć dalszej gry tego wieczoru, z kilkoma akcjami na lewej flance. Podsumowując, świetne rozpoczęcie sezonu, wygląda obiecując!

FC Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Xavi, Sergio, Cesc, Alexis, Messi i Pedro

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Alba, Song, Iniesta, Neymar, Tello

Levante UD: Navas, Navarro, Rodas, Barral, El Zhar, Rubén, Juanfran, Xumetra, Sergio, Pedro López  i Simao

Ławka rezerwowych: Jiménez, Vyntra, Palladró, Nikos, El Adouda, Pedro Ríos, Ivanschitz