3dn.3godz.40min.

Festiwal goli w Bangkoku. Tajlandia 1-7 FC Barcelona

Neymar Jr, debiutancką bramką dla Barçy w 11. minucie, rozpoczyna pogrom Tajlandii. Oprócz nowej gwiazdy klubu, na listę strzelców wpisali się: Messi (2), Pedro (3) i Alexis. FC Barcelona wciąż pokazuje swoją wielkość w sezonie 2013/2014.

Dzisiaj Blaugrana zmierzła się z Tajlandią, pokonując ją 7:1. Już w pierwszej połowie, kiedy padło pięć bramek, stało się oczywiste, że reprezentacja Tajlandii nie ma żadnych szans, aby odrobić straty, a zwycięstwo Barçy jest oczywiste. Seria goli, debiutancki Neymara, dwa Messiego, hat-trick Pedro i jeden Alexisa, pokazała potęgę FCB oraz dała kolejny przedsmak tego, co szykuje dla nas nowy trener klubu, „Tata” Martino.

Neymar otwiera

Messi i Neymar Jr po raz pierwszy mogli razem współpracować na boisku od początku meczu. Obaj byli bohaterami pierwszych minut spotkania. Po asyście Cesca Neymar oddaje fantastyczny strzał do bramki, wyprowadzając Barcelonę na prowadzenie. Był to jego debiutancki gol dla Barçy. Dwie minuty później zostaje przyznany rzut karny po faulu na Messim. Argentyńczyk bez wahania umieszcza piłkę w siatce.

1-5 do przerwy

Dwa pierwsze gole już w początkowych minutach zapewniły FC Barcelonie prowadzenie. Jednak to był dopiero przedsmak tego, co wydarzyło się później. W 19. minucie, po świetnej asyście Messiego, Pedro oddaje niesamowity strzał, chwilę później „10” umieszcza piłkę w bramce. W 25 minut Barça prowadzi z reprezentacją Tajlandii 4:0. Po upływie dziesięciu minut mogliśmy zaobserwować kolejną wyśmienitą akcję Messiego i Pedro zakończoną bramką. Tuż przed przerwą, nieopodal bramki zostaje sfaulowany jeden z rywali, sędzia przyznaje rzut karny, wykonany przez Teerasila pozwala Tajlandii zdobyć bramkę honorową.

Druga połowa

Osiem zmian wprowadzonych po przerwie nie osłabiło FC Barcelony. Zaraz po wznowieniu gry Pedro strzela kolejnego gola, tym samym skomplementował hat-tricka. Po asyście Iniesty, Alexis zalicza ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Tempo w drugiej połowie znacznie spadło, końcówka meczu, mimo kilku szans, nie przyniosła żadnych bramek. Do gry weszli Pinto i Dongou, zaś z powodu dyskomfortu Pedro musiał opuścić boisko. Na murawie zostało 10 zawodników Barçy.

FC Barcelona pokonała reprezentację Tajlandii 7:1. Duma Katalonii stanęła na wysokości zadania – 48 000 osób na trybunach dostało to, po co przyszło – niesamowity, pełen emocji pokaz w wykonaniu Barçy.

Tajlandia 1:7 FC Barcelona

Tajlandia: Hathairattanakool, Siriwong, Jantakam, Daosawang, Boonmatan, Lahsoh, Weerawatnodom, Songkrasin, Chimtalay, Purisai, Pombuppha.

FC Barcelona: Valdes (62″ Pinto) – Alves, Pique (45″ Mascherano), Bagnack (45″ Xavi), Adriano (45″ Alba) – Song (45″ Busquets), Sergi Roberto (45″ Iniesta), Cesc (67″ Dongou), Pedro, Neymar (45″ Alexis), Messi

0:1 Neymar 11 „
2:0 Messi 13 „
3:0 Pedro 19 „
4:0 Messi 25 „
5:0 Pedro 35 „