01.02.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Betis vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.14godz.46min.
15.25 X4.00 21.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kogo mam się pozbyć? Czyli problem Taty

Kogo mam się pozbyć? Czyli problem Taty

Po pierwszych dniach w klubie Tata Martino musi w końcu zacząć dokonywać rotacji w swoim sztabie szkoleniowym. Wszystko już wcześniej sobie wyobraził, jednak z dalszej perspektywy, choć wygląda dość realnie, to jest nie dokońca prawdziwe. Trzeba się wszystkiemu przyjrzeć z bliska, otrząsnąć się ze szoku i podjąć rozsądne decyzje.

 

Jeśli widzisz, jak radzi sobie drużyna w meczach sparingowych z odległości 5 metrów, to zawsze jesteś bardziej tym zainteresowany, niż gdybyś oglądał to choćby w telewizji. Nawet gdybyś nie lubił tej pracy, lub gdybyś miał poważny problem, który uniemożliwiał by ci w stuprocentach pochłonąć się rozgrywką. Z tej bliskiej perspektywy Tata już miał okazję przyjrzeć się drużynie.

 

I teraz musi iść dalej. Teraz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, które tak prosto brzmi: „Kogo mam się pozbyć?”. Wydaje się ono tak proste, a jednak tak trudno udzielić na nie odpowiedzi. Tata wyznał, że pierwszy raz w życiu wie, że cały świat przygląda się jemu i jego czynom. Po raz pierwszy musi dokonać tyle wyborów, wiedząc, że konkurecja czycha na jego potknięcie. To właśnie może zamącać spokój w głowie nowego trenera Barçy, jednak może być zadowolony z tego co już na samym początku ma, gdyż ma grupę, która może przewyższać nawet najśmielsze oczekiwania.

 

Oczywiście Martino stara się schować wszystkie towarzyszące mu uczucia, przecież jednym z „kosztów” trenowania Barcelony jest to, że trener będzie musiał stłumić podziw dla swoich zawodników.

 

Nie tylko skład drużyny go zachwycił. Martino był zaskoczony wielkością klubu. W ciągu tygodnia nowy trener miał okazję poznać głowy państw i ministrów takich krajów jak Izrael, czy Palestyna, nie wspominając o mediach i kibicach, którzy są gotowi wszędzie podążyć za Dumą Katalonii. Nawet sam transport zachwycił Tatę. Eskorta policji, brak kontroli na lotniskach, ogrom klubu jest widoczny w każdym aspekcie.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/08/kogo-mam-sie-pozbyc-czyli-problem-taty/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.