3dn.18godz.41min.

Messi i Neymar zagrali razem tylko godzinę

16 minut z Santosem, 45 minut z Tajlandią, to w sumie 61 minut. Tyle minut na boisku spędzili razem Messi i Neymar.

Nowy duet Barçy miał zadebiutować już w meczu z Lechią Gdańsk, ale ostatecznie Neymar pojawił się na boisku dopiero wtedy, gdy Messi już zszedł z boiska.

Aby ich obejrzeć razem na boisku trzeba było poczekać do następnego spotkania. Mecz o Puchar Gampera zapoczątkował współpracę na linii Messi-Neymar. Spędzili razem na boisku w sumie 16 minut. Ich wspólne akcje powodowały zagrożenie dla bramki rywala.

Dopiero w Tajlandii zobaczyliśmy prawdziwe oblicze tego duetu. Neymar zaczął mecz na lewym skrzydle, a Messi na środku ataku. Argentyńczyk strzelił dwie bramki, a Brazylijczyk miał możliwość cieszenia się z pierwszej bramki w barwach nowej drużyny. Współpraca między tą dwójką układała się dobrze, jednak kolejne bramki w tym meczu nie padły ich łupem, mimo iż drużyna wygrała 1:7.

Było to jednak tylko 45 minut. W meczu z Malezją z powodu kontuzji Atomowej Pchły nie zobaczyliśmy gwiazd Barçy ponownie w akcji. Obaj łącznie spędzili na boisku godzinę. Start ligowego sezonu już za osiem dni, wówczas FC Barcelona, na własnym boisku stanie do walki z Levante.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/08/messi-i-neymar-zagrali-razem-tylko-godzine/