4dn.18godz.1min.

Mestalla – trudny teren dla Barcelony

Barça wygrała zaledwie 4 mecze spośród ostatnich 12 na Mestalla przeciwko Valencii. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2010/2011, kiedy to Messi zdobył zwycięskiego gola, a Duma Katalonii wygrała 1:0.

Blaugrana drugi tydzień z rzędu rozegra spotkanie ligowe na wyjeździe. Jutro Katalończycy na Mestalla zmierzą się z Valencią, skąd na pewno nie mają cukierkowych wspomnień w ostatnich sezonach. Po komfortowym zwycięstwie nad Levante (7:0) przyszła pora na bitwę o trzy punkty z Málagą, ale udało się wygrać 1:0. Teraz, tradycyjnie już, Barcelonę czeka jeden z najtrudniejszych meczów wyjazdowych w sezonie.

Jedno zwycięstwo przez 5 lat

Duma Katalonii wygrała na Mestalla w sezonie 2010/2011, kiedy to Lionel Messi zaliczył jedyne trafienie w tym spotkaniu w 75. minucie, co przybliżyło Katalończyków do zdobycia 21. mistrzostwa Hiszpanii. Było to jedyne zwycięstwo Katalończyków na Mestalla od sezonu 2008/2009. Od tamtej pory, każdy ligowy pojedynek ligowy z Valencią kończył się remisem. Barça także grała z Nietoperzami na Mestalla w Copa del Rey i tam również padł wynik remisowy (1:1). Gola zdobył wówczas Carles Puyol, a Katalończycy na Camp Nou wygrali 2:0 i awansowali do kolejnej rundy.

Ostatnie spotkanie na Mestalla

Ostatni mecz na Mestalla, jakże inaczej, zakończył się podziałem punktów (1:1), a gospodarze przysporzyli podopiecznym Tito Vilanovy wiele problemów. W 33. minucie Banega trafił gola dla Valencii, ale niedługo cieszyła się Valencia z prowadzenia, gdyż 6 minut później Messi wyrównał z rzutu karnego. W ostatnich minutach meczu Valdés popisał się dwiema klasowymi interwencjami i Mestalla nie zostało ostatecznie odczarowane.