08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
163dn.9godz.12min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ofiara z kwiatów w Tajlandii

Ofiara z kwiatów w Tajlandii

Poza meczami, wydarzeniami komercjalnymi i pracą charytatywną, protokół to kolejna kwestia, o którą musi dbać klub podczas podróży. Tak było w poniedziałek w Bangkoku zaledwie kilka godzin po przylocie zespołu. FC Barcelona złożyła tradycyjną ofiarę z kwiatów na ołtarzu przed obrazem tajskich monarchów przy akompaniamencie tradycyjnego pozdrowienia, Wai Prah. To powszechny gest, gdy ważne delegacje odwiedzają kraj. 

 

Barça była reprezentowana przez Xaviego Hernándeza i Víctora Valdésa, do których dołączyli wiceprezydenci Josep Martia Bartomeu i Jordi Cardoner oraz dyrektorzy Ramon Pont, Josep Moix i Josep Ramon Vidal-Abarca. Xavi złożył bukiet kwiatów na ołtarzu, a Valdés zaprezentował koszulkę Barçy.

 

Szacunek  i uznanie 

 

Delegacja FC Barcelony następnie wykonała Wai Prah, który polega na złożeniu dłoni razem na wysokości klatki piersiowej i ukłonie z uśmiechem na twarzy. Jest to symbol szacunku do drugiej osoby oraz uznania jej znaczenia. Następnie gest został powtórzony dla 50 przedstawicieli mediów jako znak szacunku i wdzięczności dla mieszkańców Tajlandii.

 

85-letni król Bhumibol Adulyadej ‘Rama IX’ jest najdłużej panująca głową państwa na świecie i bardzo szanowaną postacią w kraju. 

 

Strona tajlandzka również przestrzega ten sam protokół i powitała FC Barcelonę wieńcami z kwiatów na lotnisku w Bangkoku.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/08/ofiara-z-kwiatow-w-tajlandii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.