Piqué liderem obrony w meczu z Levante

Piqué liderem obrony w meczu z Levante

Gerard Piqué odpowiedział na zaufanie od „Taty” Martino poprzez rozegranie znakomitego meczu przeciwko Levante. Zespół wygrał aż 7-0 i co warto zauważyć obrona była bardzo pewna, grając na „0” z tyłu.

Piqué grał na środku obrony z Mascherano, obaj spisywali się bardzo dobrze. Hiszpan odzyskał 15 piłek, co stanowi 25% wszystkich odzyskanych piłek przez drużynę w meczu z Levante. To był bardzo dobry mecz dla Gerarda Piqué, który wyrasta na lidera defensywy. 

Co więcej, zawodnik czuję się w bardzo dobrej formie. Ostoja defensywy znakomicie podawała, ale i też odważnie angażowała się w ataki pozycyjne Barçy. Oddał trzy celne strzały z czego dwa poważnie zagroziły bramce Levante.

To był niewątpliwie świetny mecz Piqué, który czuł się komfortowo przy odbieraniu piłek. „Tata” Martino nakazywał mu ruszać w pole karne rywali, gdy jest tylko rzut rożny dla Blaugrany, ponieważ Piqué nadal jest „dachem” zespołu.

Pressing całym zespołem spowodował, że Levante co chwilę miało kłopoty z grą w defensywie. Obrona Barçy umiejętnie skracała pole gry rywalowi, a także z dużym ryzykiem zastawiała pułapki ofsajdowe, które również wymagają dużo zaufania i synchronizacji.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB